Babetka, psí léčitelka lidských duší

Publikováno: 14.2.2016
Autor: Jana Kuzniková
Foto: Archiv Srdeční záležitosti

Babetka byla jen jedním z mnohých psů v jednom neslavném útulku jako zdroj obživy, protože na ní obec přispívala. Bohužel ani to, jak vypadala a strohý komentář v inzerci, nedával Babetce šanci na nový domov a proto strávila malá kříženka čivavy v útulku, v tmavé stodole dlouhé 3 roky.

Od naší kolegyně jsme dostali možnost Babetce pomoci, a tak se Babetka vydala na cestu k nám do azylu Srdeční záležitosti. Přijela hromádka neštěstí toužící po pohlazení. Motala se dokola (v útulku bez povšimnutí personálu prodělala zřejmě mrtvičku), hůře viděla a z tlamičky na nás vykukovalo pár zoubků, které jí zůstaly, ale v tu chvíli už jsme jí milovali všichni.

Dostali jsme možnost Babetce pomoci, a tak se Babetka vydala na cestu k nám do azylu Srdeční záležitosti.

V tu dobu jí bylo odhadem 9-11 let, možná i více. Rychle pochopila, že venčit se má venku, ne doma, ze začátku jsme jí ven nosili. Začala si užívat gauče a spaní v posteli. Musela se venku naučit na vodítku chodit rovně, orientovat se a nenarážet do obrubníků. Postupně ale vše zvládla a postupem času už kráčela sama a krom schodů zvládala i výtah.

Po přibližně dvou měsících se na Babetku usmálo štěstí a vyhlédla si ji panička, prima slečna, která měla sama problém s chůzí a tak si měly s Babetkou navzájem pomáhat, po odchodu domů nám chodily jen samé hezké zprávy. Bohužel se ale u slečny stav velmi zhoršil, a tak se Babetka musela vrátit k nám.

Po přibližně dvou měsících se na Babetku usmálo štěstí a vyhlédla si ji panička, prima slečna, která měla sama problém s chůzí a tak si měly s Babetkou navzájem pomáhat,

S Babetkou jsme dál pilně trénovali, a tak už si sama vyskočila na gauč, chodila s ostatními pejsky na procházky a výlety, plavala v rybníce a hlavně se smála, tak jak to dovedou šťastní psi. Zažila s námi i stěhování z bytu do domečku, kde už můžeme pomoci většímu počtu pejsků, začala hlídat a stala se bezzubou roztomilou šéfkou smečky. Byli jsme rozhodnutí, že už u nás zůstane na doživotí a stáhneme ji z inzerce.

Byli jsme rozhodnutí, že už u nás zůstane na doživotí a stáhneme ji z inzerce.

Jenomže člověk míní a život mění. Ozvala se nám slečna, že by chtěla Babetku pro svojí babičku s dědou. Děsila nás dálka i to, zda to Babetka zvládne, ale paní moc toužila po pejskovi, kterého by hýčkala, a tak Babetka opět cestovala slušnou dálku do svého nového domova. Věděli jsme, že Babetka je sluníčko a jejich život prozáří a na oplátku dostane svůj domov!

Dnes už je Babetka u svých lidí skoro rok. Ač sama kdysi zrazená, pomohla nakonec spoustě lidských duší, udělala hodně lidí šťastnýmiDnes už je Babetka u svých lidí skoro rok. Ač sama kdysi zrazená, pomohla nakonec spoustě lidských duší, udělala hodně lidí šťastnými a hlavně, kdo se s ní setkal, dá nám určitě za pravdu, že Babetky srdíčkový, bezzubý úsměv se nedá zapomenout.

V některých útulcích je spousta pejsků, kteří nikoho nezaujmou, jsou špinaví, staří, možná se stejně jako Babetka točí dokolečka, či vrčí ze strachu, nechodí ven, nemají možnost ukázat svojí krásnou povahu a jen chátrají. My ale věříme, že příběh Babetky a dalších pejsků, které někde uvidíte, pomůže zase nějakému dalšímu stařičkému pejskovi z útulku domů, do teplého pelíšku. Staří psi si to zaslouží tak jako všichni pejsci, kteří kvůli lidské nezodpovědnosti v útulku skončili.

Máte doma kousek místa a trochu lásky? Třeba jsme vám právě dali inspiraci, kam na další výlet. :)

Podívejte jestli byste nenašli toho svého pejska třeba právě v aktuální nabídce Srdečních záležitostí:

Jana Kuzniková - Srdeční záležitosti

Kontakty: 

Jana Kuzniková 777 577 376
Markéta Pulkrabová 604 105 492
Ivana Petráková
srdecnizalezitosti123@gmail.com
Dobříš