❤ Chewie hledá domov ❤

Pohlaví

Pes

Věk

7 let

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 7 Icon: Střední (31-60 cm)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Černá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Cool Critters z.s.
Přijď mě
vyvenčit
Akutní
adopce

Podrobný popis

Podmínkou adopce je podepsání adopční smlouvy. Napište nám prosím email na adresu hello@coolcritters.org a vyplňte Adopční formulář, který naleznete zde: https://forms.gle/kg855WvLQTwZXPX4A . Kvůli momentální situaci Vám nejsme schopni odpovídat na telefonáty. Je nutné si před návštěvou domluvit konkrétní den a čas, kdy dorazíte (domlouvá se po vyplnění adopčního formuláře). Děkujeme za pochopení.

Chewie, pes, kříženec, přibližně 7 let starý. Je očkovaný, odčervený, ošetřený pipetou proti vnějším parazitům, kastrovaný a čipovaný. Menší střední velikost, 13.5 kg.

Chewie je pro nás velmi výjimečný pes. Když Chewie přišel k nám do azylu, rychle jsme si všimli, že není jako ostatní psi. Chewie se točil dokola, vydával šílené zvuky a snažil se ublížit sám sobě. Doufali jsme, že jeho chování bylo jen počátečním stresem, protože byl v novém prostředí, ale Chewiemu byla diagnostikována OCD, nutkavá porucha chování.

Bylo nám řečeno, že se jeho stav nikdy nezlepší, ale nebyla to pravda! Chewie je u nás nyní 7 měsíců a od té doby se skutečně hodně změnil. Je teď mnohem klidnější a mnohem méně se točí v kruzích. Všimli jsme si, že se Chewie točí hlavně jen tehdy, když ho dáváme zpátky do kotce nebo když ho krmíme, ale i v tom se hodně zlepšil. Asi nemůžeme čekat absolutní zázraky, takže si nemyslíme, že toto chování někdy úplně zmizí, ale třeba se v novém domově ještě zlepší.

Aby si neublížil, musí Chewie nosit límec, kdykoli je bez dozoru. Když mu věnujete pozornost nebo ho berete na procházky, netočí se a může mít límec sundaný.

Chewie je opravdové zlatíčko. Miluje lidi nade vše. Nikdy jsme neměli návštěvu, kterou by Chewie neměl rád. Prostě každého zbožňuje a mazlení miluje víc než jakýkoli pes, kterého jsme kdy potkali. Když mu věnujete trochu pozornosti, okamžitě na vás vyskočí a prosí o pohlazení. Nejraději se o člověka otírá celým tělem, aby se s ním mohl co nejvíc mazlit. Chewie vychází výborně s dětmi. Skvěle se snáší i s jinými psy, je čistotný a chodí na vodítku, i když je pravda že tahá jako kůň.

Chewie může žít uvnitř v domě i v kotci, ale věřte nám, že s jeho točením je pro všechny zúčastněné lepší, aby žil v kotci. Ale Chewiemu by to naprosto vyhovovalo, je na to zvyklý. Hledáme pro něj majitele žijící na venkově v domě se zahradou, kteří mu věnují veškerou pozornost, kterou potřebuje. Byl by to jeho první domov v životě.

Co za to dostanete: Věrného společníka, který bude neustále připraven na mazlení, neustále šťastného psa, který si užívá každou minutu svého života, psa, který dobře vychází s ostatními psy a který toleruje i kočky.

Víme, že s Chewiem to není snadné, a nevzdáváme se naděje, že i on najde ten pravý domov. Rozhodně si tu šanci zaslouží. Dejte nám vědět, jestli nechybí právě vám ❤