Ferda

Pohlaví

Pes

Věk

11 let

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 11 Icon: Střední (31-60 cm)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Hnědá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Region: Vysočina
Akt. umístění: Kapka pro tlapky, z.s.

Podrobný popis

Ferdík je asi 11 letý kříženec jezevčíka. Je to vděčný pes milující lidský kontakt. Dostal se k nám od pána, který Ferdu zavíral do auta po tom, co si pořídil štěně a Ferda na něj byl nepříjemný. Prostě ho přestal bavit. V autě trávil dlouhé hodiny i dny, bez vody, jídla, sám. Při přijmu měl vylísanou srst, boláky po těle, přerostlé drápky. Vzali jsme ho na veterinu, kde mu byla odebrána krev, byl celý prohlídnut a načipován. Srst a kůži má v hrozném stavu díky špíně a blechám, ty má zřejmě již hodně dlouho, neli celý život. Dostal tabletku proti blechám a na odčervení a musí se pravidelně koupat ve speciálním šamponu. Drápky jsme ostříhali, ač se trochu bránil. Bohužel mu zjistili i šelest na srdíčku, momentálně se ale musí dát prvně trochu do kupy a pak Ferdovi necháme udělat hlubší kardiovyšetření, aby jsme věděli, jak na tom jeho srdíčko je po zdravotní stránce, protože jinak víme že je upřímné a milující.

Ferďásek je jinak vitální a moc hodný psí důchodce. Má moc rád lidi, hlazení i procházky, na kterých je vzorný jak navolno, tak na vodítku. Nevadí mu kočičky, nevšímá si jich. Fenky má také moc rád, pejsků si nevšímá. Jen nemá rád dotěrná štěňata i drzé prudké psy, což se není čemu divit, je to už starší pán, tak má rád svůj klid. Hygienu zvládá. Na ošetřování a veškerou manipulaci je hodný. Jedinou Ferdovou neduhou je jeho štěkání, když je sám, nemůže se nabažit přítomnosti člověka a chce dohnat všechen ten čas, kdy ho neměl. Ale i v tom se lepší, začíná chápat, že se člověk vrátí a zase se mu bude věnovat, chce to jen čas.

Ferda hledá milujícího pánečka s kterým stráví podzim svého života. Za duhový most se ale rozhodně ještě nechystá . Hledá pánečka, kterému bude moci být neustále v patách a věrně ležet po jeho boku. Tohle nikdy nezažil a strasně po tom touží.

Ferda podstoupí ještě kardiovyšetření, očkování a pokud to jeho zdravotní stav dovolí, tak i kastraci. Pokud by musel brát léky na srdce, můžeme mu je hradit do konce jeho dní. Jinak je zdráv, kůže se hojí, boláky mizí a jiné zdravotní komplikace nemá.

Ferda půjde do adopce po podpisu adopční smlouvy a zaplacení adopčního poplatku 1000Kč. Nachází se u Třebíče. E-mail: kapkaprotlapky@seznam.cz   tel: 773151770