Pomoc pro psy ve slovenských osadách

Publikováno: 23.7.2014
Autor: Martin Kuchař
Foto: Československý kastrační program

Pomoc pro psy ve slovenských osadách

Na přelomu letních měsíců července a srpna se na východním Slovensku bude konat další akce Československého kastračního programu, v rámci které budou zvířata, žijící v podmínkách mimo civilizaci, ošetřována a kastrována, aby nedocházelo k jejich dalšímu množení a umírání v bolestech.

O vážnosti situace hovoří následující reportáž TV Markíza:

Jako NF Psí Naděje vyhlašujeme sbírku s cílem shromáždit finanční prostředky na antiparizitika pro zvířata žijící v těchto osadách. Na dospělých jedincích se projevují kožní problémy, kojící matky a štěňata hynou v důsledku napadení nejrůznějšími neléčenými chorobami. Zvířata jsou sužována klíšťaty, blechami, komáry atd.

Rozhodli jsme se proto ve spolupráci s www.e-zveracek.cz další kastrační akci podpořit dodáním antiparazitních pipet pro psy a kočky, které e-zveráček.cz pro tento účel dodá za poloviční cenu. Antiparazitika po několik měsíců zvířata ochrání proti klíšťatům, blechám a komárům, tedy přenašečům závažných onemocnění jako jsou Babesióza, Ehrlichióza neboli Anaplazmóza, Lymeská borrelióza, Klíšťová encefalitida, Bartonellóza, Dirofilarióza a další. 

Vaše případná pomoc nebude vložena do rukou osadníků, ale budou nakoupeny pipety, které budou přímo aplikovány do kožíšků zvířat. Tím ulehčíme jejich už tak těžkým životům v osadách a zbavíme je alespoň dennodenních útrap od parazitů. Přispět  na lepší život pejsků můžete s VS 140005 na účet NF Psí Naděje: 2800485041/2010.

Vyhlášenou sbírku naleznete zde.