Zkušenost uživatele s plemenem

 Bišonek
Pro začátečníky Vyžaduje péči o srst Pro držení doma I pro seniory
Vloženo: 02.11.2015
Uživatel: Mia Mont
Plemeno: Bišonek

Proč jste si vybrali/zvolili tuto rasu?

Hledali jsme malého pejska vhodného pro začátečníky a do domu. Bišonka jsme zvolili také kvůli jeho srsti - je krásně hebká a bílá a hlavně nelíná.

Povahové a charakterové rysy

Bišonek je přátelský, veselý, hravý, živý, temperamentní a tvrdohlavý pes. Je vhodný pro začínající chovatele. Miluje děti, rád si s nimi hraje. Náš pejsek má rád ostatní psy, ale když se k němu chová nepřátelsky, oplácí mu to. Když zůstane doma sám, někdy chviličku štěká, ale potom se uklidní a jde spát. Když se vrátíme domů, uvítá nás nepředstíranou radostí.

Prostředí

Bišonek se hodí do každého prostředí. Můžete ho mít ve městě či vesnici, v bytu i v domku, ale nesmí být venku.

Pohyb a aktivity

Bišonek je živý pes, který vyžaduje minimálně dvě procházky denně. Další pobyt venku taky neuškodí.

Výchova a výcvik

Plemeno je určitě vhodné pro začátečníky, jak už jsem několikrát zmiňovala. Bišonci jsou nenároční na výcvik a cviky se naučí celkem rychle a rád, hlavně když za to dostane nějakou tu chutnou odměnu :)

Zdraví a péče

Bišončí srst sice nelíná, ale musí se často česat. Pokud na to nemáte moc čas, stačí mu alespoň 2x týdně pročesat srst, jinak mu zplstnatí.

Další informace

Bišonka bych doporučila všem, kteří by rádi "postelového pejska" nenáročného na výcvik. Bišonci jsou psi, kteří mají rádi společnost, jídlo, procházky a hraní si s lidmi.

PP, bez pp, množírny, útulky

Našeho pejska bez PP jsme si pořídili od jedné milé rodiny. Pejsek je zcela zdraví a žádné problémy s ním nemusíme řešit.