Zkušenost uživatele s plemenem

 Bišonek
Pro začátečníky Vyžaduje péči o srst Pro držení doma I pro seniory
Vloženo: 12.11.2014
Uživatel: Andyna
Plemeno: Bišonek

Proč jste si vybrali/zvolili tuto rasu?

Jsou to velcí kamarádi, jsou hravý, vhodný k dětem, seniorům.. typický přítel do rodiny. A hlavně nemá normální psí srst, ale je vhodný i pro alergiky. Což mi vyhovuje alespoň z toho důvodu, že na podzim ani na jaře, prostě nikdy nelíná.

Povahové a charakterové rysy

Má bišončí dáma je velice náladová, někdy má chuť si hrát, jindy se zase válí na gauči. Je to vděčné plemeno, má radost z každé maličkosti, ať už když příjdete z práce nebo ji například zavoláte a pohladíte ji. Je to zkrátka mazel do postele. Co se týče ostatních psů, není problém. Je hravá, tolerantní, ale je samozřejmostí, že né úplně s každým si sedne (je to jako u lidí). Její chování k dětem posoudit nemohu, ale myslím si, že byl problém být neměl, ovšem určitě bych bišonka pořídila už většímu dítěti, je přeci jen malý a křehký. Pobyt o samotě snáší, i když nerad. Trpělivě nás vyčkává na okně se smutným pohledem. A co se týče štěkotu, tak štěká na mouchy a když někdo příjde tak ho ohlašuje. Jinak neštěká, jen ještě vyje na sanitky :)

Prostředí

Plemeno je vhodné domů do bytečku, na vesnici, do města, má rádo večer svůj klid v pelíšku v teploučku. Mé fenečce je nejlépe v chladných dnech před krbem, vydrží ležet u krbu hodiny a když netopíme v krbu, leží ráda u topení.

Pohyb a aktivity

Stačí ji procházky nebo puštění na zahrádku, kde se vyběhá. Do zhruba 6ti let jsme chodili na cvičák, zvládla by to ještě teď, ale již není tolik času. Ráda aportuje, ale nesnáší plavání, když jdeme k vodě, tak ji jenom pozoruje z dálky.

Výchova a výcvik

Určitě je vhodné pro začátečníky, ale bišonek je nároční na údržbu, díky své zářivě bílé barvě se často musí umývat a hlavně se musí alespoň jednou denně kartáčovat, ať se mu nezacuchá srst. Výcvik je vhodný určitě od štěňátka ukázat mu kdo je pán, lépe je vybrat jednoho koho musí opravdu poslouchat, když je více autorit, pes je zmatený.

Zdraví a péče

Máme problém s tečením očiček, musí se pořád čistit, jelikož kolem očiček jí hnědne srst. Dále také moje zlatíčko trpívala na nafoukaná ouška. Jinak máme Cushingův syndrom. A to je fenečka s PP !

Další informace

Určitě musí mít všude svého plyšového kamaráda, jsou nerozdělitelní, i na procházky má tendenci ho kolikrát brát s sebou! :)o

PP, bez pp, množírny, útulky

Pejska máme s PP od milé rodiny v Novém Malíně. Má Cushingův syndorm. Nohy - přední do O a zadní do X.