Tonda - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

1 rok

Velikost

Velký (61 cm a více)
Icon: Pes 1 Icon: Velký (61 cm a více)
Německá doga
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Hnědá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Místo nálezu: Velký Borek
Region: Středočeský
Datum nálezu: 10.06.2023
Akt. umístění: DogPlanet - útulek Mělník
Evidenční číslo: 96/23

Podrobný popis

Tonda

Evidenční číslo 96/23, nalezen 10.6.2023

Plemeno: kříženec německá doga X německý ovčák
Pohlaví: pes
Rok narození (cca): červen 2022
Datum nálezu: 10.6.2023
Velikost: velký

POKUD MÁTE O TONDU ZÁJEM, ZAVOLEJTE NÁM NA TEL. ČÍSLO 602 144 145 (9.00 - 17.00H). NA SMS ČI EMAILY NEREAGUJEME, pokud není domluveno jinak.

Toník byl nalezený přivázaný u keře ve Velkém Borku. Zezačátku pouštěl hrůzu, ale ve skutečnosti byl on sám jen vyděšený a zmatený. Po chvíli poznávání se a ujištění, že se nic zlého neděje, se z něj stal přátelský a milý pes.

Podařilo se dopátrat i paní majitelky, která se ale Tondy z osobních důvodů vzdala. Známe díky tomu alespoň spoustu věcí o Tondovi. Jedná se o křížence německého ovčáka s německou dogou, narozeného 16.6.2023. Vyrůstal se svým otcem a bratrem, ale ti ho mezi sebe nepřijali úplně dobře a byl odstrkovaný, sem tam i dost utiskovaný. 

Toník zezačátku potřebuje trochu času, aby poznal, že mu nehrozí nic zlého. Poté je velice kontaktním a hravým psem. Má rád společnost, úzký kontakt s člověkem. Také se rád povaluje ve vlhké trávě, nosí míčky nebo běhá podél letících ptáků na nebi. Ovládá základní povely - sedni, lehni, pac, nesmíš. Na vodítku chodit umí, zvyklý na obojek i postroj. Byl zvyklý na pobyt v bytě, spaní v posteli, ale u nás je ve venkovním kotci s boudou a také si nestěžuje. Troufáme si tedy říct, že zvládne obě varianty - ale rozhodně mu bude lépe tam, kde bude brán jako milovaný člen rodiny s přístupem dovnitř a ne jako vystrčený pes sám na dvorku u boudy.

S jinými psy je to dost individuální. Není žádným agresorem, nechce se rvát nebo zbytečně vyvolávat šarvátky. Ale je dost opatrný, nedůvěřivý a tak často přichází napjatý a vrčivý. V původním domově ho dva velcí samci dost šikanovali a on tak žil ve strachu z přesily - i proto je teď takový, jaký je. S klidným a pomalým přístupem to ale určitě ještě půjde napravit, popřípadě alespoň zmírnit. Přes plot si s našimi ostatními svěřenci na druhém výběhu rád poběhá, určitě se do nich nijak nepouští.

Je očkovaný, čipovaný a prozatím nekastrovaný. Je to mladý pes, vše se naučí a do nové rodiny určitě brzy zapadne. Naštěstí za sebou nemá žádná velká traumata, potřebuje jen více času zezačátku a najít člověka, kterého bude moci milovat už napořád.

Do budoucna povinnost kastrace, ideálně po 3-4 roku věku. Vše ale záleží na kondici a stavu psa, je to na individuální dohodě. :)

Pro více informací či domluvení si návštěvy našeho útulku, volejte na tel. číslo 602 144 145.

Více na : https://dog-planet.cz/psi-k-adopci/