Drobek

Pohlaví

Pes

Věk

1 rok

Velikost

Velký (61 cm a více)
Icon: Pes 1 Icon: Velký (61 cm a více)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Šedá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Místo nálezu: Liběchov
Region: Středočeský
Datum nálezu: 18.02.2024
Akt. umístění: DogPlanet - útulek Mělník
Evidenční číslo: 28/24

Podrobný popis

Drobek

Evidenční číslo 28/24, nalezen 18.2. 2024 přivázán na bus zastávce v Liběchově

Plemeno: kříženec středoasijského pasteveckého psa
Pohlaví: pes
Rok narození (cca): cca červenec 2022
Datum nálezu: nalezen 18.2.2024
Velikost: velký (malý kůň)

POKUD MÁTE O DROBKA ZÁJEM, ZAVOLEJTE NÁM NA TEL. ČÍSLO 602 144 145 (9.00 - 17.00H). NA SMS ČI EMAILY NEREAGUJEME, pokud není domluveno jinak.

 Drobek je absolutně perfektní pes, nebo tedy alespoň prozatím. Pokud bude správně veden, získá v něm jeho nový majitel bezchybného a oddaného parťáka. Je ovšem potřeba mít zkušenosti s plemene nebo se o něj alespoň důkladně zajímat. A opravdu se Drobkovi věnovat, nenechat ho někde "ladem" na pozemku.

Drobek je postavou malý kůň. Obrovitánský, krásně stavěný i zbarvený pes, který si je ovšem vědom své síly a umí ji v připadě potřeby využít. Obvykle je ale jemný, opatrný a velice vnímavý. Když se rozehraje je to samozřejmě o něčem jiném než u malého psa, ale i tak si dává pozor, kdo kde je a poměrně rychle se dá zklidnit. Miluje mazlení, drbání a prostě jakoukoliv lidskou pozornost. Samota ho ubíjí, nechce být sám a rozhodně nechce být někde odsunutý či zavřený bokem. Potřebuje a chce být milovaným členem rodiny, trávit čas se svým majitelem.

K jiným psům se jeví převážně přátelsky - na procházkách i za plotem. Ovšem jinak musí být zvířecím jedináčkem. Pozemek i rodinu si stráží, ke psům se v nepřítomnosti lidí údajně dokáže velice rychle obrátit ve zlém, bez varování či náznaků. S jinými zvířaty vztah neznáme.

Na voditku chodi hezky, klidně. Nijak zvlášť netáhne ani za ničím nevybíhá. Jde klidně u člověka a užívá si pohodové procházky. Ovšem je potřeba mít stále na paměti, že něco ho může vylekat/rozzuřit/zaujmout a když takový pes zabere svou plnou silou, je potřeba opravdu velkého úsilí ho udržet. Takže i když to spíše nehrozí, vždy tu tahle možnost je a je potřeba na ni být přípraven a schopen ji zvládnout.

Byl zvyklý žít vevnitř i venku - dle libosti. V zimě byl spíše vevnitř, v teple venku. Ale snaží se být hlavně tam, kde jsou jeho lidi. Na kotec si už také zvykl, a vrací se do něj rád, ovšem to až potom, co v něm doslova na třísky rozebral dřevěnou boudu i plastový pelech. Byl by tedy rád, kdyby mohl spát někde uvnitř - chodba domu, garáž, přístřešek u domu nebo přímo v domě. Je to takové přerostlé mimino, které nechce být samo a hlavně si to nezaslouží! Blízkost jeho rodiny je pro něj uspokojující a potřebná.

Bude šťastný za velký pozemek, vlastní pelech a hlavně za rodinu, která ho bude milovat a už ho neopustí.  

Drobek je očkovaný, čipovaný a domů bude odcházet kastrovaný, popř. pokud bude domluveno jinak, bude brzká kastrace podmínkou ve smlouvě. 

Pro více informací či domluvení si návštěvy našeho útulku, volejte na tel. číslo 602 144 145.

Více na : https://dog-planet.cz/psi-k-adopci/