Čiko - NENACHÁZÍ SE V ÚTULKU - vrácen majiteli

Pohlaví

Pes

Věk

2 roky

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 2 Icon: Střední (31-60 cm)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Červená
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Místo nálezu: Mělník
Region: Středočeský
Datum nálezu: 29.04.2024
Akt. umístění: DogPlanet - útulek Mělník

Podrobný popis

NENACHÁZÍ SE V ÚTULKU! 

ČIKO

Plemeno: australský ovčák red merle
Pohlaví: pes
Rok narození (cca): 11.6. 2022
Datum nálezu: odložen
Velikost: střední, 30kg

Nádherný představitel australského ovčáka, zbarvení red merle. Krásně stavěný pes, má skoro 30kg, takže je to opravdu kusanec. Bohužel přes veškeré snahy celé rodiny se s ním nedokázali zžít tak, aby byli spokojení všichni - Čiko potřebuje pevnou ruku, pevně stanovená pravidla a režim. To mu jeho současná rodina nabídnout nedokáže, ač se snaží, jak se snaží, jsou na něj moc mírní, nedokáží se mu postavit a případný konflikt "ustát, natož vyhrát". Potřebuje zkušené pejskaře se zkušenostmi. 

Jedná se sebevědomého psa, který zkouší, co si může a nemůže dovolit. Také ho skoro vše rozrušuje - vše ho zajímá, rozptyluje, na vše má nějaký názor, který dává jasně znát. Zvládá základní povely, ale nedokáže je plnit déle než jen pár minut - poté ho už cvičení nebaví, nedokáže se soustředit a odchází. Stejně tak to má ve většině případů. Procházky a výlety zbožňuje, ovšem když je už moc unavený, přetažený, "přeplněný dojmy" není s ním kloudná řeč a dochází ke konfliktům. Obvykle si rodina užívá takových 10km, když je to déle, už začíná být Čiko protivný a vycházet s ním je těžší. 

Chodí na obojku s vodítkem, umí cestovat autem. Když má náladu, je k člověku milý a přítulný. Psy nemá rád, ale učí se je ignorovat. Pokud není výpad z druhé strany, zvládá si psa také nevšímat.  Nesnáší důkladnější česání, stříhání (nůžky nesnese) ani jinou takovouto manipulaci. Je zvyklý žít venku, kde má svůj kotec s boudou. Pokud je na zahradě sám, chodí do kotce odpočívat. Pokud je ale v blízkosti někdo, kdo by ho tam mohl zavřít, rozhodně tam nevleze. Nechce být zavřený, chce si hlídat svou zahradu, kde je pánem. 

Nyní už bohužel zašla situace tak daleko, že se kromě ostatních členů rodiny, postavil i přímo proti své majitelce, kterou do teď jedinou nikdy nijak neohrozil. Tím se rodina utvrdila v tom, že rozhodnutí najít pro Čika vhodnější domov, je správné. Čím dříve se mu dostane správného vedení a usměrnění nevhodného chování, tím větší šanci na šťastný psí život má.

NEdoporučujeme ke starším  ani nezkušeným lidem, prozatím rozhodně ani ne k dětem a jiným zvířatům.  Potřebuje člověka, který má zkušenosti se psy, ideálně umí pracovat se sebevědomým psem, co je zvyklý dosáhnout svého. Ideálně k domu se zahradou, ale i tak s dostatkem pozornosti - procházky, výlety, výcvik/výchova. Určitě bude potřeba zezačátku nastavit jasná pravidla, začít ho vychovávat a dostatečně ho do-socializovat. Potřebuje člověka, kterého bude nejen milovat, ale i respektovat. Alespoň trochu neměnný denní režim mu může pomoci zvolnit, uvolnit hlavu a neustále řešení všeho a všech. 

Pes se nachází na Mělníku. Pro více informací, popř. propojení s majiteli psa volejte na naše tel. číslo 602 144 145 (9.00 - 17.00h).