Jerry

Pohlaví

Pes

Věk

4 roky

Velikost

Malý (do 30 cm)
Icon: Pes 4 Icon: Malý (do 30 cm)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Bílá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Místo nálezu: Mělník
Region: Středočeský
Datum nálezu: 28.02.2024
Akt. umístění: DogPlanet - útulek Mělník
Evidenční číslo: 28/24
Přijď mě
vyvenčit

Podrobný popis

Jerry

Evidenční číslo 28/24, odebrán z nevhodných podmínek 28.2. 2024

Plemeno: kříženec teriéra
Pohlaví: pes
Rok narození (cca): cca 2020
Datum nálezu: odebrán 28.2. 2024
Velikost: malý

POKUD MÁTE O JERRYHO ZÁJEM, ZAVOLEJTE NÁM NA TEL. ČÍSLO 602 144 145 (9.00 - 17.00H). NA SMS ČI EMAILY NEREAGUJEME, pokud není domluveno jinak.

Jerry žil v rodině, které byl spíše na obtíž. Byl zavřený sám na půdě, přes teplé období byl sice přivázaný na dvorku, ale zde "sloužil" spíše jen jako pobavení pro děti, které se k někomu nechovaly vůbec hezky. Bohužel si nezažil nic hezkého a je to na něm znát. Ovšem jeho bojovnost mu pomáhá se opět srovnat.

Jerry je taková malá, ovšem extrémně hyperaktivní, bleška. Běží doprava, doleva, skočí z místa člověku až do obličeje. Chvíli je tam, chvíli zase tady. Do všeho se hrne bez rozmyslu, takzvaně skáče po hlavě. Je to prostě velice aktivní psí kluk, pro kterého je pohyb zásadní. Určitě by byl šikovný i nějaké hobby agility nebo tak něco. Rád se hýbe a rád se učí novým věcem. Moc rád také blbne s člověkem - "pere se", převaluje, obíhá člověka dokola, skáče do klína a zase zpět.

Jedná se o křížence, zřejmě v něm bude něco z teriéra - ten je tam vidět vzhledově i povahově. Snášenlivost k jiným psům zatím neznáme, ovšem kočky se mu přes voliéru líbí. Přímý kontakt je samozřejmě potřeba vyzkoušet a s případným kočičím společníkem by se musel důkladně seznámit a "ozkoušet". Na vodítku chodit umí, hygienu zvládá také pěkně. Po kastraci se zdá, že i občasné občůrávání zmizelo.

Jerry kvůli ošklivé minulosti opravdu nesnáší děti - očekává od nich to nejhorší a tak nechce nechat nic náhodě. Když vidí děti, tak začne štěkat, vrčet, snaží se je napadnout. Určitě s tím půjde pracovat a toto chování zmírnit, ovšem jestli i odbourat, to těžko říct. Když jsme Jerryho do útulku přijímali, byl dost kousavý. Za každý dotyk či kontakt, o který nestál se snažil uštědřit nám kousanec. Vyskakoval, vrčel, snažil se nás "chytit". Ovšem stačilo trochu (víc) trpělivosti, času a opravdu hodně dobrůtek, aby se z něj stál kámoš. :-) Nyní s námi funguje skvěle, moc rád se mazlí, nechá se drbat, nosit. Ovšem pozor! Lidi si stále vybírá, ne od každého si nechá líbit všechno, je dost svůj a také náladový. Nedůvěřuje stoprocentně, pořád si člověka zkouší a kontroluje, kdyby náhodou.. Nemá rád křik, řev, nadávky, hlasité rány (práskání dveří, házení věcí). Když si člověka oblíbí, je z něj úplně jiný pes a veselá kopa. Parťák, který na Vás pak nedá dopustit a bude navždy jen a jen Váš. 

Je očkovaný, čipovaný a domů bude odcházet kastrovaný. Potřebuje rodinu, která ho bude posouvat dál a pomůže mu zapomenout na nehezkou minulost. Potřebuje někoho, komu bude věřit, respektovat a bude mít konečně někoho, kdo ho bude mít rád stejně jako on jeho. :-)

Pro více informací či domluvení si návštěvy našeho útulku, volejte na tel. číslo 602 144 145.

Více na : https://dog-planet.cz/psi-k-adopci/