Riza

Pohlaví

Fena

Věk

2 roky

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Fena 2 Icon: Střední (31-60 cm)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Šedá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Region: Vysočina
Akt. umístění: Kapka pro tlapky, z.s.

Podrobný popis

Riza je dvouletá fena křížence ovčáka, váží 22kg, je drobnější postavy. Riza žila celý svůj život zavřená v budce 2x1m, bez oken, bez světla, občas mohla pobíhat okolo na řetězu. Vykoupili jsme ji od spoluobčanů, Riza byla agresivní a hodně se bála. Bohužel s ní nebylo dobře zacházeno, ohromně se bojí ruky, ani na nohy nereagovala dobře, pokud dělá člověk prudké pohyby. Je nám jasné, že ji bili a né málo.

Riza se ale svoji strachovou agresi snaží překonat. Den ode dne dělá neuvěřitelné pokroky a na nás si během pár dní úžasně zvykla. Můžeme s ní manipulovat bez košíku, hrát si a nás již nebere jako hrozbu. Komunikuje s námi a dovolí nám již v podstatě vše. Na cizí lidi ale stále reaguje vrčením, ceněním zubů a vyjížděním. Potřebuje čas, mnoho času, aby pochopila, že lidé nejsou všichni zlí.

Je to velice chytrá a učenlivá fena, začínáme trénovat základy jakožto přivolání, sedni, lehni a moc ji to jde. Je aktivní, miluje běhání a procházky, strašně ráda s námi tráví čas. Poznala, že ne každý člověk se k ní bude chovat hrubě a moc si to užívá. Se psy celkem vyjde, začínáme ji socializovat, protože to samozřejmě také nezná.

Rizinka hledá zkušeného páníčka, který se zpočátku nezalekne její  strachové agrese a bude s ní pracovat na odbourání. Pokud začne člověku věřit, stává se z ní v podstatě bezproblémový pes. Vyhovovalo by jí být jedináček, ale pod zkušeným vedením nevidím problém ani se psími parťáky. Riza hledá pochopení, trpělivost, potom se stane věrnou společnicí. NENÍ TO PES K DĚTEM!!

Návštěvy nutné, nachází se u Třebíče. Více info na tel. 773151770