NERO

Pohlaví

Pes

Věk

3 roky

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 3 Icon: Střední (31-60 cm)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Černá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Místo nálezu: Brno
Region: Jihomoravský
Akt. umístění: Kapka pro tlapky, z.s.

Podrobný popis

Pomáháme pouze s inzercí, pejsek se nenachází pod spolkem kapka pro tlapky. Zájemci použijete pouze tel. uvedený v inzerátu, kde vám zodpoví veškeré dotazy.
 
NERO POTŘEBUJE DOMOV
Nad životy osudem zkoušených psů se člověku kutálí slzy po tvářích. Někteří nabyli dojmu, že bull plemena potřebují dril a nelidské zacházení. NERO... 3 letý bullí kluk by mohl vyprávět. Všechny ústrky světa, spadly snad na jeho hlavu. Přesto všechno lidi miluje a těší se z jejich přítomnosti. Miluje doteky a lidské teplo. Schoulí se k nohám a blaženě usne. Je velmi chytrý a chápavý. Sám doma kňourá a bojí se, že mu utečete. Ale jen chvílí. Pak si lehne a spí. Nic doma neničí a nekouše. Je potřeba s ním trénovat a ukázat mu, že tady má domov na vždy. Že není třeba se už nikdy bát. Ukázat mu, že ve vás má jistotu. Že ať se stane cokoliv, jste jeho přítelem i ochráncem.
Nero je nalezenec. Našel se vyhozený za vesnicí s dalšími psy. Ti byli postříleni myslivci a jediný Nero přežil. Byl ve špatném stavu odchycen. Zotavil se v dočasné péči, prošel veterinárním ošetřením a je kastrovaný. Čas rány hojí. Ty na těle i na duši. Minulost Nera je jeho tajemstvím. Nikdo se nikdy nedozví, jak to všechno bylo. Odkud a kam šel. Kdo mu tak strašně ublížil. Osud mu stále míchá karty.... Byl vrácen po pár dnech z adopce kvůli rozchodu páru. On nic neprovedl. Prostě musel se sbaleným batohem o dům dál.
Znovu je v dočasné péči, znovu hledá své místo na tomto světě a znovu doufá.
Celý rok se mu jeho dočasná rodinka věnovala. Denně s ním trénovali pod dohledem cvičitelky Alice Pekařová . Denně dělal krůčky vpřed.... tak, aby jednou mohl dělat radost své rodině. Aby byl pes se vším všudy. Vychovaný a poslušný. Základní povely a vodítko ovládá bravurně. ..
Ale práce s ním zatím nekončí. Je potřeba pracovat na socializaci. Zatím si úplně nenašel cestu ke psům. A protože se jeho dočasná rodinka stěhuje, musíme Nerovi hledat domov. Ten pravý, zodpovědný a takový, kde budou pokračovat ve výcviku. Bude to chtít notnou dávku trpělivosti, lásky a pochopení.
Nero je nádherný a majestátný pes. Je černý jako uhel, mohutný a perfektně stavěný. Má nádherný pohled a v očích plno lásky. A věřte že jí má na rozdávání. On je pes, který Vás nikdy nezklame. Bude oddaným parťákem, připraveným za vás dýchat a doprovázet vás do své poslední chvíle. A doufá, že ta poslední chvíle bude ve vašem náručí.
Nero tedy hledá svůj nový domov. Ten opravdový a už na pořád. V žádném případě to není pes do kotce nebo k boudě. Pouze se spaním doma v teple a jako jedináček. Nejlépe do domku se zahradou a přístupem dovnitř. Zvládne i byt. Nero má rád klidné prostředí. Není vhodný do města, kde je ruch a hodně pejskařů. Potřebuje lokalitu, kde bude potkávat minimum psů.
Rozhodně ho nedoporučujeme k dětem, vzhledem k jeho minulosti. Nepapá je na potkání....ale jistota je jistota. Jeho nová rodina by měla mít zkušenosti s plemenem bull. Měla by být přirozenou autoritou, aby Nero "nemusel řešit" situace sám a po svém. Aby věděl, že pán se postará...že na konci vodítka je jeho opora a ten nej kámoš. Že on si v klidu může procházku jen a jen užít.
Nero půjde do nového domova očkovaný ,čipovaný a s adopční smlouvou.
Zájemci pište sms na číslo 606 175 317
NAPIŠTE NĚCO O SOBĚ, RODINĚ, VAŠICH PEJSKAŘSKÝCH ZKUŠENOSTECH A CO KONKRÉTNĚ VY, MŮŽETE NEROVI NABÍDNOUT.
MĚJTE NA PAMĚTI, ŽE NERO NENÍ PES PRO KAZDÉHO. ANO.... JE KRÁSNÝ, ATRAKTIVNÍ A BUDÍ RESPEKT. I PŘESTO VŠECHNO SI PROBERTE SAMI V SOBĚ, ZDA NA TO MÁTE. PES NENÍ VĚC, KTEROU MŮŽETE V PŘÍPADĚ VAŠICH CHYB A NEZDARŮ REKLAMOVAT.