Dasty

Pohlaví

Pes

Věk

1 rok

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 1 Icon: Střední (31-60 cm)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Hnědá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Místo nálezu: Třebíč
Region: Vysočina
Akt. umístění: Kapka pro tlapky, z.s.

Podrobný popis

Chtěli bychom Vám představit Dastyho, ani ne ročního křížence maďarského ohaře. Váží 22kg. Dastyho k nám dovezli majitelé, nezvladli ho a pry začal být ostrý na jejich dítě, ale dle mého to není pravda. Přijel k nám jako vystresovaná hromádka neštěstí, bál se lidí, smečky, voditka, dotyku.. Ale jelikož jsme ho nechtěli nechat v tomto stavu, hned jsme se vrhli na nápravu. Navalili jsme to na něj všechno, včetně pohybu, který tak potřebuje. Ani ne za 24hodin pochopil, ze voditko nebije a nemusi se počůrat a krčit, kdyz ho připínám, že ruka neublíží a dělá i dost příjemné věci a že to tady vlastne není úplně k zahození :D Samozřejmě stále má své bubáky, které nejdou zmizet ze dne na den, ale se správným přístupem svůj strach rychle překoná.

Dasty je temperamentni pes plný energie, potřebuje hodně práce, hodně pohybu a aktivit. Rychle se učí, jen se nedokáže ještě delší dobu soustředit, má ze všeho strašně velkou radost a neví co dřív. Když se unaví, je to lepší. Nyní už překonal strach z nových lidí a věcí, ale v novém domově to bude chtít trpělivost a ukázat mu, že ani tam se nemusí ničeho bát, že mu nikdo neublíží. Pokud začne člověku věřit, jde s ním do všeho. Se psy i s fenami je naprosto nekonfliktní, občas ještě neumí přečíst a vyhodnit psí signály, ale už se o to mnoho zlepšilo a ve smečce je již mnohem jistější. Socializací se to ale také srovná do normálu. Kočky rád nemá. Zvládá základní povely - přijde na zavoláni, sedne, lehne, za pamlsek se snaží vyhovět, je dost žravý :) Na vodítku chodí hezky, na postroji má tendence táhnout, určitě by ho bavil i canicross. Je to ještě štěně hravé, rozjívené a má celý život před sebou, chce všechno dohnat, jen potřebuje najít páníka, co pochopí jeho potřeby :) ač se občas něčeho lekne, neni agresivni, jen se přikrčí.

Má podkus a zapadlejší pravé oko, možná od starého zranění nebo vrozene, ale to je pouze estetická vada a v ničem mu nebrání ani ho neomezuje. Nechybí mu bohužel ani pár jizev. Jinak je to zdravý, veselý kluk plný elánu.

Dastík hledá milující aktivní rodinku s většími dětmi nebo jen sportovně založené paničky, kteří mu dají dostatek vyžití a budou na něj mít dostatek času. Nebude mu stačit klidná hodinová procházka denně, bude potřebovat sportovat, běhat, třeba by nepohrdl ani agility či něčím podobným, chytrý je na to dost. Se správným vedením a trpělivostí bude úžasný parťák do života. Hledá bydlení pouze v domečku se zahrádkou se spaním uvnitř. Podmínkou je vyrovnaná psí parťačka nebo parťák, která by mu dala jistotu. Budou potřeba návštěvy oboustranně, aby jste se s Dastym více poznali a byli si 100% jistí, že je pro Vás ten pravý. Jeho bývalí majitele ho již 4x darovali a tak z dalšího nového prostředí bude zase hodně zmatený a vrácení by ho mohlo hodně poznamenat. Proto se snažíme mu najít domov co nejdříve, než si u nás více zvykne, neustále změny mu nedelaji dobře na psychiku, potrebuje mit svoji jistotu, pak zmizí i jeho bubáci.. Dastík je cipovaný, očkovaný, odčervený a je kastrovaný. Půjde do nového domova po predkontrole, podpisu adopční smlouvy a zaplacení adopčního poplatku 2500kč. Nachází se u Třebíče. V případě zájmu napište sms na tel. 773151770 nebo na email: kapkaprotlapky@seznam.cz

Prosíme, dejte tomuhle bláznivému střeštiprdlu šanci, vrátí Vám to mnohonásobně.