TYMO - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

14 let

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 14 Icon: Střední (31-60 cm)
Německý špic
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Žlutá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Místo nálezu: Mělník
Region: Středočeský
Akt. umístění: DogPlanet - útulek Mělník
Evidenční číslo: 190/12

Podrobný popis

Tymo byl odebrán majitelům za týrání. Byl přivázán krátkým úvazem bez možnosti pravidelné stravy a přístupu k vodě. Řetěz a silonové provázky kterými byl připevněn k úvazu, mu již zarůstaly do otevřené rány. Na Tymouška upozornila jedna hodná paní, která ho tam náhodně objevila. Ihned bylo zahájeno šetření a odebrání zvířete. Následoval rychlý převoz na veterinární kliniku, kde musel Tymo podstoupit zákrok, při kterém mu byl zarostlý řetěz a provázky vyjmuty z rány a ta byla následně ošetřena. V současné době se rána velmi dobře zahojila.
Tymo je veselý pes, který miluje pohyb, ale bohužel po tom, čím si prošel a také částečně tím, co je geneticky dáno, je také velmi paličatý a jedná velmi zkratovitě, proto není vhodný k dětem ani jiným zvířatům. Tymo je čistotný, ale vzhledem ke své povaze je vhodný spíše k RD s přístupem do nějaké teplé místnosti (kotelna, chodba apod.). Pouze pro velmi zkušeného chovatele, který si s ním dokáže poradit. 

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.941737259202435.1073742040.174396225936546&type=3&uploaded=1

*************************************************
DOPLŇUJÍCÍ INFORMACE:
Upřednostňujeme přímý kontakt se zájemcem. V případě zájmu o námi nabízeného pejska proto, prosím, volejte na telefonní číslo 602 144 145. Na emaily nereagujeme okamžitě, veškerou korespondenci vyřizujeme vždy až poté, co je hotová fyzická práce na útulku. Na komentáře na Facebooku není v našich silách reagovat, neboť jich je opravdu mnoho. Děkujeme za pochopení. Podrobné informace k adopci najdete na tomto odkaze: http://www.msoz.cz/inpage/informace-k-adopci/

KONTAKT: 602 144 145