Lumpík - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

1 rok

Velikost

Malý (do 30 cm)
Icon: Pes 1 Icon: Malý (do 30 cm)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Bílá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Místo nálezu: Mělnická Vrutice
Region: Středočeský
Datum nálezu: 07.04.2024
Akt. umístění: DogPlanet - útulek Mělník
Evidenční číslo: 66/24
Přijď mě
vyvenčit

Podrobný popis

Lumpík

Evidenční číslo 66/24, nalezen v lesíku v Mělnické Vrutici dne 7.4.2024

Plemeno: kříženec malého plemene
Pohlaví: pes
Rok narození (cca): cca 2023
Datum nálezu: nalezen 7.4.2024
Velikost: malý

POKUD MÁTE O LUMPÍKA ZÁJEM, ZAVOLEJTE NÁM NA TEL. ČÍSLO 602 144 145 (9.00 - 17.00H). NA SMS ČI EMAILY NEREAGUJEME, pokud není domluveno jinak.

Lumpík dělá čest svému jménu. Je to pubertální výrostek, se kterým lomcuje spousta energie. Neustále někam skáče, běží, hraje si se všemi hračkami, co najde a nechce se o ně s nikým dělit. Když k nám přišel neměl absolutně žádné ponětí o nějakém vychování, pravidlech a tak. Neznal žádné zákazy, obojek ani vodítko, žádný povel. Ovšem je to kluk šikovná, mladá a snadno motivovatelná, takže vše dohání rychlým tempem. 

Cvičíme na obojek, ale mnohem lépe se mu chodí na kšírkách. Na těch zvládá už i chodit na procházky, které si maximálně užívá. Na vodítku se stále ještě někdy zasekne, vzpírá se, ale rychle se dá uklidnit a zase se rozejde. Chce to jen trpělivost a neustále procvičování, ideálně spojovat vodítko/obojek/kšíry s pozitivními zážitky - procházky, hry, noví psí kamarádi a tak dále. :-) 

Se psy je absolutně bezproblémový, moc rád si hraje a nahání se. Stejně tak rád aportuje míčky, klacíky nebo se přetahuje o pískací hračky. Ale hlavní prioritou je samozřejmě mazlení, hlazení a objímání! Miluje lidskou pozornost a kontakt s člověkem. Musí se toho hodně naučit, stejně tak i zůstávat doma o samotě, ale má velký potenciál. Je to jen výchovou nepolíbený rozjuchaný pejsek, který potřebuje nějaké hranice a hlavně rodinu, které bude součástí. 

 

Domů bude odcházet očkovaný, čipovaný, ošetřený proti vnějším i vnitřním parazitům a s podmínkou kastrace do budoucna. Také s již základní znalostí chůze na vodítku a obecně ponětím o existenci nějakých pravidel. 

Pro více informací či domluvení si návštěvy našeho útulku, volejte na tel. číslo 602 144 145.

Více na : https://dog-planet.cz/psi-k-adopci/