Umísťovací výstava koček a psů na Karlštejně

Místo konání: Karlštejn
Termín: 22.9.2018

Čas: 10:00 až 17:00

Podzimní umísťovací výstava koček a psů se bude konat v sobotu 22. září od 10 do 17 hodin v krásném areálu Muzea betlémů na Karlštejně, Karlštejn č. p. 11.

Umísťovací výstavy opuštěných koček pořádáme pravidelně od roku 2013. Naše první výstava se konala 1. a 2. června 2013 a moc kočiček tehdy nový domov nenašlo. Jak roky míjely, lidé si na naše výstavy nacházeli cestu. Každým rokem přicházelo stále více návštěvníků a nový domov nacházelo stále více kočiček. Od jara roku 2016 jsme na výstavu pozvali také ochranářské spolky, které se zabývají záchranou opuštěných psů. A o nabízené pejsky k adopci byl ze strany návštěvníků velký zájem. Každý rok jsou naše výstavy již vždy otevřené pro opuštěné kočičky i pejsky.

Výstavy pořádané na Karlštejně zaštiťuje Muzeum Betlémů, Karlštejn čp. 11. Zachraňujeme kočičky a pejsky zejména z oblastí Dobříšska, Berounska, Posázaví a Povltaví. Na výstavách na Karlštejně tyto zachráněné kočky a psy nabízíme k adopci právě obyvatelům těchto zmíněných oblastí.

Všechny kočky v naší péči jsou očkované a dospělá zvířata jsou kastrovaná. Umísťováním kastrovaných dospělých koček do domácností zabraňujeme dalšímu nechtěnému množení zvířat. Pejsci nabízení na výstavě k adopci jsou, obdobně jako kočičky, očkovaní, a dospělí jedinci jsou též kastrovaní.

Na výstavě bude hledat nový domov asi 30 kočiček a 10 pejsků. Přímo z výstavy si zájemci mohou odnést kočičku či odvést pejska. S novými majiteli sepisujeme adopční smlouvu a noví majitelé nám přispívají na kastraci a okování našich zvířat formou adopčního příspěvku.

V rámci podzimní umísťovací výstavy koček a psů na Karlštejně bude probíhat prodej v obchůdcích s rukodělnými výrobky, knihami a dalšími drobnostmi. Nákupem v těchto obchůdcích přispějí kupující na veterinární výdaje a další potřeby zvířat v naší péči.

Na výstavě bude zajištěno také občerstvení pro návštěvníky formou volné nabídky pochutin přímo z Karlštejnské pekárny. V areálu Muzea betlémů si mohou návštěvníci odpočinout, posedět na venkovních lavičkách, načerpat sil a samozřejmě si s námi popovídat. V klidu si mohou promyslet pořízení čtyřnohého kamaráda.

Vstupné je dobrovolné.

Facebooková událost