Kurz speciál - NOSEWORK

Místo konání: Roudnice nad Labem
Kontakt: iveso@seznam.cz
Termín: 19.3.2016

Čas: 10:00 - 13:00

Psí škola Bobík vás zve na Kurz speciál - NOSEWORK, ve kterém se zaměříme na rozlišování a hledání specifického pachu. Práce nosem je zábavou a přirozenou aktivitou každého psa, neboť čich pes používá automaticky, denně a už od narození.
Pes se bude učit hledat vzorky určitého pachu, nehledá pamlsky ani hračky. Pachovým vzorkem může být např. koření, pomerančová kůra, mátový nebo jiný čaj. Možností je mnoho a záleží jen na vás jaký pach zvolíte a co naučíte hledat svého psa.

Pachová identifikace/nosework/rozlišování pachů – je činnost, která zaměstná psa především psychicky, můžete jí trénovat venku i doma, zkrátka kdekoli. Nepotřebujete pomocníky ani velký prostor, při tréninku si vystačíte sami.

NW je vhodný v podstatě pro všechny psy – malé, velké, klidné, "hyperaktivní", sebevědomé, bázlivé, mladé, staré, zdravé i s určitým handicapem. Je to aktivita, která u psa rozvíjí schopnost samostatně řešit úkoly, zvyšuje jeho soustředění na práci v klidném a poté i rušném prostředí, učí ho přemýšlet a pracovat systematicky. Zároveň má pozitivní vliv na vztah mezi psem a psovodem, neboť vždy pracují jako tým, jeden bez druhého se neobejde, vzájemně se při práci doplňují. Pachová identifikace je vhodnou doplňkovou činností při výcviku záchranářů, stopařů, mantrailerů, malých plemen, obedience aj. Zkušenosti získané při tréninku pachové identifikace totiž pes zúročí a velmi dobře využije i v jiném výcviku.
Přijít můžete s kterýmkoliv psem bez ohledu na plemeno, velikost a vycvičenost. Co musí pes umět předem? VŮBEC NIC, není nutné mít žádné speciální znalosti ani dovednosti (týká se psa i páníčka).

PŘIHLÁŠKY: v případě zájmu se hlaste písemně prostřednictvím facebooku Psí školy Bobík, události nebo na e-mail iveso@seznam.cz. Možno i tel. na číslo 607922506.
CENA: 250 kč za psa je splatných na místě v den konání.
MÍSTO KONÁNÍ: cvičiště ZKO Roudnice-letiště

Facebooková událost