Zkušenost uživatele s plemenem

 Labradorský retrívr
Pro začátečníky Náročný na pohyb Pro držení doma Pro držení venku
Vloženo: 24.08.2016
Uživatel: Vali

Proč jste si vybrali/zvolili tuto rasu?

Protože se hodí do rodin. Je oddaný svým páníčkům. Je inteligentní pejsek. Vybrali jsme si ho také proto, že jsme začátečníci a tihle psi si pro začátečníky doporučují.

Povahové a charakterové rysy

Tohle plemeno miluje děti a snese i ostatní domácí mazlíčky. Hodí se k lidem, kteří si umí vybudovat autoritu, protože labrador sežere všechno, co vidí a i když udělá psí oči, nesmí páníček polevit. Toto plemeno nesnáší samotu.

Prostředí

Labradoři se moc nehodí do bytu. Potřebuje hodně aktivity, takže je pro něj nejlepší dům se zahrádkou, nejlépe ve vesnici. Tihle psi vznikli v Kanadě, proto se jim na zimu hustí srst. Proto může být i přes zimu venku.

Pohyb a aktivity

Labradoři potřebují hodně pohybu, protože u tohohle plemene je častá obezita (labrador sní všechno). Musí chodit na procházky. Pes nesnáší samotu, ale umí se zabavit i sám. Milují vodu, takže pokud je ve vašem okolí řeka nebo jezero, tím lépe. Hodí se pro vodní sporty-vodní aport. Hodí se pro rodiny, které často jezdí na dovolenou, protože miluje pláže, pobřeží a moře samotné.

Výchova a výcvik

Plemeno je určitě pro začátečníky. Rychle se učí. Je chápavý a inteligentní. Labradoři milují aport, ten bych doporučila určitě naučit (můžete zkusit i tu vodní verzi, kdy klacek (nebo něco jiného) házíte do vody).

Zdraví a péče

Tahle plemena, jak už jsem řekla, trpí obezitou. Sní prostě všechno a pořád chtějí ještě a ještě. Proto musíme být temperamentní.

Další informace

Labradoři jsou velmi roztomilí psi. V současnosti je jedno z nejoblíbenějších plemen. Využívají se jako lavinoví psi, záchranářští psi, nebo slepečtí psi. Nejvíc se mi líbí jejich oddanost k páníčkovi. Zlozvyk je asi to, že sní všechno, to ale až takový zlozvyk není, pokud je výchova temperamentní a pes umí povel fuj.

PP, bez pp, množírny, útulky