Zkušenost uživatele s plemenem

 Americký pitbulteriér
Dobrý hlídač Pro zkušené kynology Náročný na pohyb Pro držení doma Pro držení venku Pro fyzicky zdatné majitele
Vloženo: 15.03.2016
Uživatel: Nickiii

Proč jste si vybrali/zvolili tuto rasu?

Už od patnácti let jsem k tomuto plemenu tíhla, ani nevím proč. Zaujal mne hlavně svou stavbou těla, hravostí, sílou.. Prostě vším. No a ve 23 letech jsem si svoje přání splnila a mám doma krásného tříletého úžasného kluka.

Povahové a charakterové rysy

Pitbull není pes pro každého, potřebuje důslednou výchovu založenou hlavně na pozitivní motivaci - ten pes se pro vás dokáže rozkrájet a má radost, když máte radost vy. Povahové vlastnosti - je milý, úžasný s dětmi, se psy moc nevychází (vybírá si), fenky miluje. Je tvrdohlavý, neskutečný mazel, velmi chytrý.

Prostředí

CHováme ho v bytě, je to typický gaučák - potřebuje ale spousty pohybu, denně chodíme kolem deseti kilometrů rychlou chůzí. Pokud ho máte na zahradě, kotec není moc dobrá volba, potřebuje cítit lidský kontakt.

Pohyb a aktivity

Určitě je vhodný spíše pro aktivní pánečky, je ideální pro sporty, i když má svoji hlavu - ten náš se prostě ne a ne zakousnout, takže nenutíme, ale o to víc běháme a jezdíme na kole.

Výchova a výcvik

Pro začátečníky určitě ne, Dexter je můj třetí pes (druhý, kterého jsem sama vychovávala). Už bylo zmíněno výše, nejvíce se docílí pozitivní motivací. "Lámání" psa je absolutní blbost.

Zdraví a péče

Měli jsme malý problém s očima (otáčení spodních víček dovnitř), ale operativně jsme to v jednom roce vyřešili a je klid. Nejvíce jako štěně trpěl na alergie - tráva, apod.

Další informace

Je to komediant, a nejvíc na světě miluju ten jeho typický bullí úsměv. Zlozvyky nemá skoro žádné (ale byla to dřina).

PP, bez pp, množírny, útulky

Máme ho od kamaráda, je to bPP (tehdy jsem o problematice psů bPP nic nevěděla, nebylo to tak aktuální téma, jako je to dnes) Pochází ale z dobré linie po matce, otec byl bPP. Zdraví nám slouží, až na ty oči, které nejspíše zdědil po babičce