Zkušenost uživatele s plemenem

 Moskevský strážní pes
Dobrý hlídač Pro zkušené kynology Vyžaduje péči o srst Pro držení venku Pro fyzicky zdatné majitele
Vloženo: 31.08.2015
Uživatel: Jackie

Proč jste si vybrali/zvolili tuto rasu?

hledali jsme velkého lídací ho psa, zároveň jsme ale chtěli být i trochu originální a tak nám msp připadal jako skvělá volba.

Povahové a charakterové rysy

máme dvě fenky tohoto plemene a spolu vycházejí bez problému. máme taky dva menší psy- jorkšíry, a i k těm jsou naprosto bez problémů. jelikož je to ale velké plemeno, potřebuje pevnou ruku. nemůžeme si dovolit nechat takové psy bez výcviku a riskovat nějakou nehodu. hodí se podle mě tedy spíš k lidem, kteří nemají problém si psa vycvičit a nenechají se psem tahat po zemi. vzhledem k tomu, ž jsme psy chtěly jako hlídače tak v noci štěkají když jde někdo okolo (ostatně, který pes to nedělá, že?) ale když přijde někdo s námi, hned ví, že to pro ně není hrozba a spíš by člověka ulízaly k smrti :) asi bych tyto psy nedoporučovala k úplně malým dětem, protože víme, jak se dokážou ke psům chovat a myslím, že kdyby tomuhle plemenu jednou ruply nervy, nemuselo by to dopadnout uplně dobře.

Prostředí

my máme obě fenky venku na zahradě, mají tam volný dvůr a zahradu a bydlí v zateplené boudě. na zahradě jsou s námi pořád a když je venku třeba vážně hnusné počasí, bereme si je k sobě dovnitř. bohužel vzhledem k tomu, že máme 4 psy a do toho ještě doma kočky, nemůžou s námi být doma celoročně, navíc je podle mě pro takhle velkého psa pobyt venku lepší.tito psy potřebují prostor proto bych je nerada viděla někde ve městě v bytečku

Pohyb a aktivity

podle mě každý pes potřebuje pohyb. ty naše holky se venku vyřádí spolu ale ven je bereme taky. nemůžou přece celý den ležet někde zavřené ( i když zavřené nikde nikdy nejsou ) takže bych je doporučila spíš pro aktivnější lidi kteří si se svým psem rádi vyrazí třeba na pár hodin do lesa :)

Výchova a výcvik

toho plemeno se podle mě učí velmi rychle, jsou velmi chytří a ví, co po nich chcete. ale mají taky hodně svou hlavu a tak občas musíte vážně zakřičet aby vás začali brát vážně :)). nedoporučovala bych je tedy k úplným začátečníkům.

Zdraví a péče

ohledně vrozených vad u tohoto plemene o ničem nevím, s klouby nemívají problémy a co se orgánů týče taky ne..my zatím řešili jenom polámané psí prstíky :)) naše fenky vyčesáváme tak jednou za 2 měsíce, v zimě mín, protože se jim jinak srst začíná plstnatět.

Další informace

myslím že tento pes je docela nenákladný..nám teda zpestřují naše dvě holky domov jak jako hlídačky, tak jako mazlíci..mají prostě všechno co by správný pes měl mít :))

PP, bez pp, množírny, útulky

jednu fenečku máme s pp a druhou z nějakého chovu z česka..v čr toto plemeno ještě není tak uplně uznané takže se tady s pp shání těžko. tu bez papírovou holku jsme museli jako malou učit chodit do schodů a dveřmi, protože z podmínek z jakých jsme si ji přivezli se asi musela bát uplně všeho