Zkušenost uživatele s plemenem

Vloženo: 01.01.2015
Uživatel: jenny

Proč jste si vybrali/zvolili tuto rasu?

Má doslova hedvábnou srst, hladit tibeťáčka je opravdový balzám pro duši.Přesto nevyžaduje žádnou zvláštní péči, jeho srst je samočistící, takže kartáčovat a česat potřebuje opravdu minimámlně a postrádá typický psí zápach. A navíc - téměř nelíná, takže nebudete neustále samý chlup,a ani nevyvolává alergie. Když se na procházce urousá, tak oschne a je zase čistý. I bílý tibeťák je bílý. Koupat se nemusí vůbec. a je zase čistý. I bílý tibeťák je bílý. Koupat se nemusí vůbec. Tím, že je poměrně malý, neklade si žádné přehnané nároky na výživu ani držení. Můžete ho mít i v malém bytě. Není extrémně uštěkaný jako většina malých plemen.Co se týče vašeho životního tempa a stylu, je velmi přizpůsobivý.

Povahové a charakterové rysy

Je inteligentní,rychle se učí.Je samostatný, velmi rád odpočívá na nějakém vyvýšeném místě a sleduje okolí. Od věků sloužil jako společník, takže nemá bojové choutky. Nevyvolává šarvátky s ostatními psy, ani nenapadá lidi.S dětmi a ostatními domácími mazlíčky vychází výborně. Vytvářel se ve společnosti duchovně vyspělých tibetských lámů, je opravdu oduševnělý.Neštěká,akorát na lidi ke kterým nemá důvěru.

Prostředí

Rozhodně do bytu vhodný tibeťáček je.Může být chován i venku,ale pořiďte si tibeťáčků více, aby netrpěl přílišnou osamělostí.Milují společnost.Je odolný povětrnostním vlivům, můžete s ním ven za každého počasí a vždy bude nadšený. Netrpí v létě horkem, ani se v zimě netřese chladem.

Pohyb a aktivity

Výborně se hodí pro canisterapii, agility i tanec se psy.Co se týče vašeho životního tempa a stylu, je velmi přizpůsobivý. S dětmi vesele dovádí, s babičkou oddaně sleduje seriály, můžete s ním jít na houby i rybařit, a také civilizaci zvládá s přehledem. Není ani hyperaktivní, ani líný.

Výchova a výcvik

Hodí se téměř pro každého i pro začátečníka.Pokud trpíte sklonem k panovačnosti a pedantstvím - tibeťáčka si nepořizujte, vaše chování se ho hluboce dotkne, urazí se a nic s ním nezmůžete.

Zdraví a péče

Není přešlechtěný, a proto je zdravý.Má doslova hedvábnou srst, přesto nevyžaduje žádnou zvláštní péči, jeho srst je samočistící, takže kartáčovat a česat potřebuje opravdu minimálně,postrádá typický psí zápach,téměř nelíná, nevyvolává alergie. Když se na procházce urousá, tak oschne a je zase čistý. I bílý tibeťák je bílý. Koupat se nemusí vůbec.

Další informace

Jeho nitro je hluboké, citlivé, ušlechtilé, moudré. A k životní moudrosti patří také umění prožívat radost ze života - při hlubším zkoumání zjistíme,že se od něj máme co učit...Je s ním veliká legrace,umí se smát.Určitě se spolu nudit nebudete.Věrné,oddané,milující plemeno.

PP, bez pp, množírny, útulky

Bez PP,pejsek zdravý,očkovací průkaz,granulky do začátku a mnoho rad od úžasné paní chovatelky ing. Nataši Oulíkové z Petrovic.Ta se svými zkušenostmi a 20 tiletou praxí,ví o čem hovoří.Stále jsme spolu v kontaktu.A její motto- NÁŠ CÍL je přinášet radost do života.Mně, vám, pejskům....prostě RADOST.