❤ Qila ❤ rezervovaná

Pohlaví

Fena

Věk

2 roky

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Fena 2 Icon: Střední (31-60 cm)

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Hnědá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Cool Critters z.s.
Přijď mě
vyvenčit
Akutní
adopce

Podrobný popis

REZERVOVANÁ

 

Podmínky adopce jsou podpis adopční smlouvy a zaplacení adopčního poplatku ve výši 3 900 Kč. Napište nám prosím email na adresu hello@coolcritters.org a vyplňte Adopční formulář, který naleznete zde: https://forms.gle/kg855WvLQTwZXPX4A . Kvůli momentální situaci Vám nejsme schopni odpovídat na telefonáty. Je nutné si před návštěvou domluvit konkrétní den a čas, kdy dorazíte (domlouvá se po vyplnění adopčního formuláře). Děkujeme za pochopení.

Qila, fenka, kříženka, přibližně 2 roky stará. Je očkovaná, odčervená, ošetřená pipetou proti vnějším parazitům, kastrovaná a čipovaná. Střední velikost, 23 kg, ale má velkou nadváhu a potřebuje hodně shodit.

Qila byla zachráněna z Ománu, kde celý život prožila za zdmi městské pevnosti. Hrozilo jí nebezpečí otravy, a tak ji k nám přivezla soukromá organizace která se věnuje záchraně psů.

Qila je velmi chytrá a přítulná. Má výraznou osobnost a vlastní hlavu, ale je také velmi submisivní. Zdá se, že má jasnou představu o tom, jakého člověka by chtěla mít po svém boku, protože dokáže být z jedné návštěvy úplně celá pryč a další zcela ignorovat. Qila žije pro jídlo a lidskou pozornost. Dokáže člověka naprosto okouzlit svýma štěněcíma očima. Není vhodná do domácnosti k mladším dětem, jedině ke starším a rozumným dětem, které ji nebudou děsit.

Jelikož Qila dosud nepoznala nic jiného než život za zdmi pevnosti, má se toho ještě hodně co učit. Všechno je pro ni nové - auta, lidé, děti, přeplněná místa... Vyhovoval by jí spíš život na okraji města nebo na venkově. Qila bydlí momentálně u zkušené  dočaskářky v Praze, kousek od Riegrových sadů. Klidnější ulice a park už zvládá docela dobře, ale hlučnější ulice a tramvaje jsou pro ni stále dost děsivé.

Je středně aktivní a doma umí odpočívat. Nemá problém zůstávat o samotě. Chůzi na vodítku zvládá dobře. Je možné ji dobře trénovat, protože je velmi snadno motivovatelná jídlem.

Qila se dobře snáší s ostatními psy a ráda si hraje, ale je to panovačná dáma. Na procházkách psy spíš ignoruje, ještě není zvyklá se s nimi potkávat když je na vodítku. S kočkami vychází v pohodě, jen venkovní kočky by pravděpodobně měla tendenci prohánět.

Před adopcí nabízíme dočasnou péči na zkoušku. Quila se nachází v dočasné péči v Praze a je možné ji tam navštívit.

Pro Qilu hledáme milující a starostlivou rodinu, která jí dopřeje pozornost, péči a kvalitní stravu. Dejte nám vědět, jestli nechybí právě vám ❤