Ben

Pohlaví

Pes

Věk

11 let

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 11 Icon: Střední (31-60 cm)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Žlutá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Místo nálezu: Nelahozeves
Region: Středočeský
Datum nálezu: 30.03.2023
Akt. umístění: DogPlanet - útulek Mělník
Evidenční číslo: 60/23
Přijď mě
vyvenčit
Akutní
adopce

Podrobný popis

Ben

Evidenční číslo 60/23, odložen 30.3.2023

Plemeno: kříženec teriéra (střední plemeno - 22kg)
Pohlaví: pes
Rok narození (cca): 16.12.2011
Datum nálezu: 30.3.2023
Velikost: střední

POKUD MÁTE O BENA ZÁJEM, ZAVOLEJTE NÁM NA TEL. ČÍSLO 602 144 145 (9.00 - 17.00H). NA SMS ČI EMAILY NEREAGUJEME, pokud není domluveno jinak.

Beník byl jako mladý adoptován z jiného útulku moc hodnou paní se kterou poté prožil celý život. Letos v březnu musela být bohužel jeho milovaná, a milující, panička akutně hospitalizována v nemocnici a on by doma zůstal sám. Proto putoval k nám, na hlídání, než se budou moci vrátit s paničkou domů. To se bohužel už nestalo..

Nyní tedy Beník hledá nový domov. Za těch pár měsíců u nás se neskutečně změnil. Přijímali jsme starého, hodného a klidného psa, který byl zvyklý na krátké procházky, spoustu jídla a roli zvířecího jedináčka (kromě dvou venkovních koček, které měli na zahradě). Nyní do nového domova budeme vydávat stále hodného a fyzicky starého, ale jinak neskutečně aktivního, veselého, hravého pejska, který miluje procházky, výlety, hraní si s ostatními psy.  Dostal se u nás do prostředí, kde to funguje jinak a neuvěřitelně pookřál a omládl. Svou aktivitou a chutí do života předežene (a naštve) i mnohem mladší psí kamarády v útulku. 

Mezi venčiteli je velmi oblíbený. Krásně chodí na vodítku, i přes částečnou slepotu (zakalené jisté části očí) se skvěle orientuje i v neznámém prostoru. Reaguje na jméno a základní povely. V žádném případě není agresivní, veškerou manipulaci zvládá s přehledem - jen je to někdy náročnější, protože chvíli nepostojí v klidu na místě. :-) Má moc rád hlazení, mazlení, přítomnost člověka. 

"Doma" nic neničí, naopak volný čas moc rád tráví odpočinkem, aby měl dostatek energie, až přijde ten správný čas. Hygienu má 100%, jízdu v autě také zvládá dobře. Nyní v kotci bydlí s dědečkem Gekem, se kterým mu to poměrně klape. Jen se musí dávat pozor při rozdávání dobrůtek - nedělí se úplně rád.

Jedná se prostě o milého staršího psa, který sice rád odpočívá a chová se na svůj věk, ale když má tu možnost, tak Vám milerád ukáže, co všechno v něm ještě je a jakou radost má ze života! Věříme, že své nové rodině bude ještě dlouho dělat radost a bude skvělým společníkem.

Do nového domova může odejít nejlépe hned. V útulku už zůstal opravdu moc dlouho na to, jak skvělý pes to je. Zasluží si ještě jednu šanci, zasluží si svůj domov a svou rodinu. Takovou, se kterou už dožije. Odcházet bude samozřejmě očkovaný, čipovaný, ošetřený proti vnějším i vnitřním parazitům.

Pro více informací či domluvení si návštěvy našeho útulku, volejte na tel. číslo 602 144 145.

Více na : https://dog-planet.cz/psi-k-adopci/