Žofie - našla domov

Pohlaví

Fena

Věk

6 let

Velikost

Malý (do 30 cm)
Icon: Fena 6 Icon: Malý (do 30 cm)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Černá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Místo nálezu: Mělník
Region: Středočeský
Datum nálezu: 16.11.2022
Akt. umístění: DogPlanet - útulek Mělník
Evidenční číslo: 163/22
Přijď mě
vyvenčit

Podrobný popis

Žofi

Evidenční číslo 163/22, nalezena 16.11.2022

Plemeno: kříženec
Pohlaví: fena
Rok narození (cca): 2017
Datum nálezu: 16.11.2022
Velikost: malá

Žofinka je již vykastrovaná, zahojená a připravená na odchod do nového domova. :-)

Žofi i Fifi ( https://www.pesweb.cz/cz/psi-k-adopci?objid=76700 ) byly nalezené kousek od našeho útulku. Byly prý delší dobu přivázané u stromu poblíž potoka, který pod námi protýká. V silném dešti, poměrně chladném počasí, se tyhle dvě malé holčičky třásly u stromu a nevěděly, co se děje a co bude. 

Celá situace - opuštění, čekání u stromu v dešti, vymotání cizím člověkem, příchod do útulku - to vše se na nich podepsalo a první den byly velice bázlivé, nedůvěřivé a ze strachu se snažily i bránit jedna druhou. Naštěstí je to poměrně rychle přešlo a po osušení a plné misce jídla se nám už začínaly motat kolem nohou. 

Během dalších pár dní se holky změnily ještě více. Jsou radostné, plné energie a milují pozornost člověka. Stále jsou sice zezačátku nedůvěřivé a bázlivější, ale se začátkem se to nedá vůbec srovnat. Mají rády hlazení, drbkání i chování v náručí. Obě jsou dost žravé, za piškotek i panáčkují - a to pěkně dlouho. Také jsou moc chytré a učenlivé, budou skvělými společníky do rodin, kde na ně půjdou pomalu a klidně.

Žofinka je starší, má odhadem 6 let. Bude potřebovat trochu ostříhat, vyčesat, ale jinak je to krásná směska. Její milé oči a vděčný pohled mluví za vše. Klidná, opatrná, velice citlivá holčička. Nikam se necpe, vše v klidu rozmýšlí. Bude nejraději někde v posteli nebo na gauči, kde bude rozmazlována. Ale nenechte se zmýlit - na procházky chodí taky moc ráda a jak se na ně těší! 

Hledá bydlení rozhodně v bytě, není to pes na ven. Žofinka si zaslouží být rozmazlována, obklopená lidmi, kteří ji budou milovat a dají jí pocit jistoty a bezpečí, který zřejmě tak dlouho už neměla. Je to opravdu miloučká fenečka, která bude ráda Vaším panáčkovacím stínem.

Je očkovaná, čipovaná a k adopci bude kastrovaná. Nic tedy nebrání v odchodu do milující rodiny. K adopci společně, ale i jednotlivě s kamarádkou Fifi. Pokud jednotlivě, tak se budeme snažit, aby domov našla první druhá Fifi, která je na Žofi dost závislá. 

Pro více informací či domluvení si návštěvy našeho útulku, volejte na tel. číslo 602 144 145.

Více na : https://dog-planet.cz/psi-k-adopci/