Áron - Friend Forever

Pohlaví

Pes

Věk

7 let

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 7 Icon: Střední (31-60 cm)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Bílá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Tail Story z.s.

Podrobný popis

Áron je úžasný, klidný a úplně nejhodnější psí kluk, který trochu rezignoval na život. Hledá proto svoji novou rodinu, která mu vrátí chuť do života a ukáže mu, kolik skvělých zážitků a dobrodružství na něj ještě čeká.

Áron je 6letý samec border kólie s PP. Doposud žil jen na zahradě. Zpočátku se mu jeho původní rodina věnovala, běhali spolu agility, chodili na cvičák. Po čase údajně Áron ztratil o všechno zájem. Znuděně ležel na zahradě, nehchtěl si hrát ani s domacími fenkami. Je pravda, že u nás od prvního dne působí opravdu klidně. Když se mu však člověk věnuje a vymýšlí pro něj zábavu, Áron se do všech aktivit rád zapojuje a opravdu si je užívá. Rád běhá se psy, umí základní psí poslušnost. V původní rodině ho na volno nepouštěli, s námi chodí ven bez vodítka od první chvíle, a nikdy jsme neměli ani nejmenši problém ho k sobě přivolat. Áron umí ke mně, sedni, podává pacičku. Je to prostě bezva kámoš.

Áron se bojí bouřek a hlasitých zvuků. To byl taky důvod, proč se ho rodina vzdala. Dovnitř ho brát nechtěli, a venku si vyděšený Áron často ubližoval, jak se snažil před strašidelnými zvuky schovat nebo jim utéct. I z toho důvodu Áronovi hledáme nový domov s přístupem dovnitř, ideálně v rodinném domku se zahradou, kde by si mohl běhat venku, když to bude sám chtít, a zároveň se schoulit doma do bezpečí v blízkosti svých milovaných, když se bude venku sám bát. Hledáme mu rodinu, která bude brát Árona jako životního parťáka, citlivě a radostně ho provede životem a ukáže mu všechny jeho krásy, které na něj ještě teprve čekají. Ideálně kdyby mohl Áron chodit se svým člověkem do práce, případně jeho páníček pracoval z domu. Áron nemůže zůstávat sám venku, a na pobyt uvnitř domu si musí pomalu zvyknout. Určitě by byl rád za psí kámošku, se kterou by byl ten život zas o kousek víc fajn.

Áron ke všemu trpí epilepsií, na kterou bere 2x denně prášky, a díky kterým se u něj už žádný další záchvat neobjevil. Árona epilepsie nijak neomezuje a může i navzdory této nepříznivé diagnóze prožít plnohodnotný a krásný život.

Pokud si myslíte, že byste právě Vy mohli být tou pravou rodinou pro našeho Árona, nenechejte ho dlouho čekat. Život běží a Áron čeká, možná právě na Vás.

Áron je očkovaný, čipovaný, kastrovaný, odčervený, ošetřený tabletou Nexgard Spectra. Do nové rodiny půjde po podpisu adopční smlouvy a uhrazení paušální náhrady nákladů spojených s péčí o psa ve výši 3.900 Kč. V případě zájmu o Árona nám prosím vyplňte dotazník pro uchazeče o adopci https://drive.google.com/open?id=1cqE-W-Yl3VVyQthTd69moqZjzknKkUivlyOB1GMUqEo, nebo nám napište pár informací o sobě na e-mail info@tailstory.cz nebo na messenger Tail Story & Útulek Bouda.