Teddy

Pohlaví

Pes

Věk

7 let

Velikost

Velký (61 cm a více)
Icon: Pes 7 Icon: Velký (61 cm a více)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Žlutá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Místo nálezu: Vysoká Libeň
Region: Středočeský
Datum nálezu: 11.06.2019
Akt. umístění: DogPlanet - útulek Mělník
Evidenční číslo: 73/19
Přijď mě
vyvenčit

Podrobný popis

Teddy

Evidenční číslo 73/19, nalezen 11.6. 2019 ve Vysoké Libni

Plemeno: kříženec
Pohlaví: pes
Rok narození (cca): 2015
Datum nálezu: 11.6.2019
Velikost: větší

  Teddy není mazlivým medvídkem, jak se podle jména může zdát. Naopak se jedná o vysoce aktivního psa atletické postavy, který užene i toho nejzdatnějšího sportovce. Miluje běh - nejvíce pokud se jedná o běh při aportování všeho možného. Když je Teddy vypuštěn z kotce, vždy si nejprve běží najít jakýkoliv míček ve výběhu a poté vyžaduje jeho házení. Pokud u Vás neuspěje, nic se neděje. Začne si ho totiž nadhazovat a následně chytat sám. Holt není to žádný otrok lidí, umí si velice dobře se vším poradit sám. 

I tak ale lidskou společnost zbožňuje. Milerád si k Vám sedne, opře se o nohy a hlavou bude tak dlouho kývat nahoru a dolů, až ho prostě hladit začnete. No a jak začnete,... jen tak Vás skončit nenechá. Za dotyk člověka je tak vděčný, že se pod ním doslova roztýká. Ani nevíte jak, ale nakonec s ním polo-ležíte na zemi, mazlíte se a slibujete mu, že se pro něj ta pravá rodina najde. Slibujete mu, že jednou bude mít svůj vlastní míček, který mu nikdo nevezme; že jednou bude moci usínat v objetí své rodiny; že jednou bude moci běhat po loukách a polích od rána až do večera. A pevně doufáte, že Vaše sliby se opravdu vyplní. Protože tenhle pes, tenhle pes si to sakra zaslouží!

Jedno ale Teďoušovi vytknout musíme - ne vždy se chová ukázkově. Již několikrát se stalo, že se mu při manipulaci s ním něco nelíbilo a ohnal se, popřípadě si nárokoval různé věci (miska, hračka) a "nebezpečí" vyvrčel, aby si je ubránil. Je tedy nutno počítat také s tím, že si sem tam zkusí zavrčet, ohnat se a nový majitel by s takovým chováním měl mít zkušenosti a vědět, jak s ním pracovat. Určitě by nebylo ani od věci navštěvovat nějaké cvičičtě pro psy, popřípadě Teddyho prodiskutovat s někým zkušeným. Zdůrazňujeme ale, že nikdy nedošlo ke kousnutí jako takovému, vždy se jednalo pouze o varovné signály. Což je samozřejmě pozitivní věcí. Také je zvyklý jak na vodítko, tak na náhubek. Takže není problém při manipulaci, alespoň ze začátku, náhubek používat.

Hledá domov spíše v domku se zahradou; pokud by měl bydlet v bytě, určitě je nutné počítat s tím, kolik vybití potřebuje. Nedoporučujeme k malým dětem nebo starším lidem. Také je potřeba již mít nějaké zkušenosti a nezaleknout se, pokud si Teddy zkusí něco nárokovat. Je to milý pes, ale je tomu už dlouho, co byl naposledy členem úzké rodiny a tak je možné, že bude nějakou dobu dosti nesvůj a zkoušet, co mu projde či neprojde.

Je očkovaný, čipovaný a věčně nevyběhaný. Bude proto moc rád, pokud si na něj někdo troufne a vezme ho na pořádnou procházku. Nejprve je potřeba se s ním seznámit u nás pod dozorem, ale poté už nic procházkám nebrání! Teddy by byl i skvělým běžeckým parťákem, takže kdo třeba hledá motivaci k běhu - u nás běhání můžete spojit s dobrým skutkem a udělat jednomu psímu klukovi velikou radost. 

Pro více informací či domluvení si návštěvy našeho útulku, volejte na tel. číslo 602 144 145.

Více na : https://dog-planet.cz/psi-k-adopci/