BARYN

Pohlaví

Pes

Věk

8 let

Velikost

Velký (61 cm a více)
Icon: Pes 8 Icon: Velký (61 cm a více)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Červená
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: ZASTAVME UTRPENÍ – spolek za práva zvířat  a etické zacházení s nimi.
Evidenční číslo: 565

Podrobný popis

Baryna jsme vysvobodili z velmi špatných podmínek, kde ho po smrti majitele zanechala družka zesnulého s tím, že ho bude krmit soused a ona posílat granule. Bohužel pes zůstal přes půl roku zavřený s tím, že ho soused krmil pečivem a zbytky, sám neměl co pro sebe, proto se rozhodl psa nechat zastřelit. Na štěstí nás místní paní informovala včas. Baryn byl značně zanedbaný, podvyživený, zablešený a pořádně nic neznal. Nyní už je krásný v kondici a zná jak fungovat na vodítku i s náhubkem.

Z jeho váhou 55kg a velikostí i vzhledem budí opravdu respekt a není pro začátečníky ani rodinu s dětmi nebo do bytu. 

Vůči cizím dospělým i dětem je velmi nedůvěřivý a teritoriální, brání si neskutečně svůj dům. Je třeba velmi dobrých vysokých plotů a větší zahradu, aby měl dostatek pohybu než si zvykne na člověka, který ho později bude brát na vycházky. Vodítko si od cizích nenechá vůbec dát ani pohlazení nesnese. Potřebuje čas a prostor na seznámení pak je v pohodě, ale chce to člověka s autoritou a žádné rozmazlování. Nezná a nesnese zdrobnělinky a sladké řeči, které se občas říkají malým psům. Neví jak to má vyhodnotit protože nezná a tak nedůvěřivě vrčí. Také se nemůže zbytečně hladit má rád společnost a rád asistuje při práci na zahradě ale není třeba ho hladit za nic v tomto je introvert. 

Snesl by se s fenou stejně velkou nebo větší, ideálně kastrovanou, psy nemusí ale na procházce je ignoruje.

Miluje hračky, tenisáky, aporty, vodu i procházky. Miluje přítomnost lidí, které dobře zná a věnují mu pozornost. Je chytrý, učenlivý a potřebuje vedení. Lidi, kteří se ho bojí nebo jsou nejistí neposlechne takoví ho nemohou mít, vrčí na ně a nenechá si nic líbit. Na Baryna se musí pouze pozitivní motivací a nic silou. Je to krásný, silný a vděčný pes, který potřebuje rozumného, zkušeného člověka, který ho bude brát takového jaký je a nesnažit se ho měnit.

Více info a osobní setkání s Barynem je možné u nás v psím domově Pod křídly anděla v Žerotíně u Olomouce. Zájemci pište odkud jste jaké máte zkušenosti a co nabízíte...