Engie

Pohlaví

Fena

Věk

1 rok

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Fena 1 Icon: Střední (31-60 cm)
Bullterier
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Hnědá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: ZASTAVME UTRPENÍ – spolek za práva zvířat  a etické zacházení s nimi.

Podrobný popis

Engie je úžasná, vděčná, aktivní, hravá, energetická fenka, která však měla smůlu na lidi. V původní rodině se ji nikdo nevěnoval a navíc ji zavirali v bytě do malé klece, která je určená jen ke krátkodobé přepravě psů. Díky tomu musela jinak čistotná Engie vykonávat potřebu pod sebe a v tom pak ležet mnoho hodin, tímto trápením fence vybudovali separační úzkost z malých prostor, který se nám ale podařilo postupně odbourat, díky větší fyzické aktivitě, hrám a venčení, které Engie miluje a blbne jako štěně. Těžko pochopit jak si může někdo pořídit tak energické plemeno a nedát mu to základní jako je pohyb, pozornost a veterinární péče.

Engie u nás prošla kromě výcviku, očkováním, čipováním i kastrací. Krásně přibrala na váze a dala se dohromady fyzicky i psychicky.

S fenkami kamarádka není, ale se psy se až na výjimky snáší. Venku na procházkách je neřeší. V případě, že byste chtěli Engie jako partačku pro svého psa, musí být mladší a stejně velký nebo větší než Engie, aby nepřišel k úrazu při její bouřlivé hře na honěnou, nebo za míčky, kdy se málem přerazí o vše co má v cestě... 

Díky tomu není určitě vhodná k malým dětem, ale s těmi většími, školního věku si ráda hraje. 

Pro Engie hledáme ideálně aktivní, sportovně založenou rodinu, která má zkušenosti a ví co mladý bull pes obnáší, nejlépe s domem a oplocenou zahradou, kde může volně běhat a zároveň být doma s lidmi. V žádném případě to není pes pro seniory, nebo lidi bez zázemí, mladé páry, které plánuji založit rodinu, nebo na dvůr k boudě. Nezaslouží si poté čím prošla, další zklamání a odložení na poslední místo. 

Hledáme domov, kde dostane vše co potřebuje a nebude stále čekat, až si na ni někdo 2x za den vzpomene. Doma je hodná, neničí věci, není uštěkaná. 

Vzhledem k tomu, že se náš psí domov nachází v Olomouckém kraji a psy si do adopcí vozime sami, preferujeme zájemce z Olomouckého, Jihomoravského a Moravskoslezského kraje.

Zájemci pište pouze SMS odkud jste, jaké máte zkušenosti se psy a co můžete fence nabídnout na tel. 773797617 ozvu se