Venda

Pohlaví

Pes

Věk

12 let

Velikost

Velký (61 cm a více)
Icon: Pes 12 Icon: Velký (61 cm a více)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Žlutá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ano

Kde se nachází

Místo nálezu: Nelahozeves
Region: Středočeský
Datum nálezu: 04.03.2020
Akt. umístění: DogPlanet - útulek Mělník
Evidenční číslo: 29/20
Přijď mě
vyvenčit
Akutní
adopce

Podrobný popis

 Venda

Evidenční číslo 29/20, nalezen 4.3.2020 Nelahozeves

Plemeno: kříženec labradorského retrívra
Pohlaví: pes
Rok narození (cca): 2011
Datum nálezu: 4.3.2020
Velikost: větší

POKUD MÁTE O VENDU ZÁJEM, ZAVOLEJTE NÁM NA TEL. ČÍSLO 602 144 145 (9.00 - 17.00H). NA SMS ČI EMAILY NEREAGUJEME, pokud není domluveno jinak.

 Když jsme Venouška přijali, byl velmi tlustý, skoro až obézní. S tím byla spojená i zhoršená chůze, protože jeho tělo bylo prostě moc těžké na běžný pohyb. Byla mu nastavena dieta, pravidelný pohyb a procházky i mimo útulek. Tahle kombinace byla velmi účinná a již po několika dnech začal hubnout, což bylo znát hlavně na zlepšení chůze. Obecně začal být více aktivnější, hravější a začal prozkoumávat výběh koutek po koutku. 

Jakožto klasický labrador si Venda zakládá především na dvou věcech - drbání a jídlo. Hlavně to jídlo. Za kousek piškotu by si snad i stoupl na hlavu, proto pro něj nastavená dieta není úplně vítanou změnou. Ale věříme, že ocení, jak mu pomůže a samozřejmě nějakou tu dobrůtku i tak občas dostane. ;-) 

Také jsme si všimli, že se Vendovi často zanáší uši a on si chudák hlavu může uklepat. I přes pravidelné čištění a vyplachování byla ouška stále v hrozném stavu. Rozhodli jsme tedy, že se obrátíme na veterinární kliniku. Mimo jiné bylo zjištěno, že Venda je skoro hluchý. Měli jsme podezření, ale na veterině nám bylo potvrzeno, že sluch je značně poškozený. A bohužel také zřejmě trpí na chronické záněty v uších a je potřeba čistit hloubkově pod přispáním. Jednou - dvakrát ročně bude tedy podstupovat tuto proceduru a k tomu pravidelně uši čistit alespoň povrchově, jako jsme dělali do teď.

Jinak je to velmi milý a hravý labradoří dědek, který toho ke štěstí moc nepotřebuje. Plná miska, pohodlný pelech a svoje lidi, to je vše, co by si přál. <3 

Nesnáší ale ostatní psy, takže je nutné, aby byl psím jedináčkem. Nedoporučujeme ani k jiným zvířatům, jeví se dosti konfliktně. Hlídá si své a neváhá si to bránit všemi způsoby - proto nedoporučujeme ani k menším dětem.

--------------- léto 2022

Vendelínek se bohužel začal horšit. Opět už hůře chodí, hodně pajdá, sem tam ho neposlechnou zadní končetiny a on spadne. Byl mu uzpůsoben kotec, aby neležel nebo nedejbože nepadal na tvrdé, a všude má měkké výstelky. Ty ovšem trhá, shrabává do kouta. Kompromisem je tedy měkké místo na spaní, podlaha zůstává holá. Po předchozích konzultacích na veterinární klinice má vždy střídavě nasazenou kloubní kůru, ale nezdá se, že mu nějak zvlášť pomáhá. Také rapidně zhubnul, i když má chuť k jídlu stále stejnou. Aktuálně řešíme podezření na cukrovku, uvidíme, jak dopadnou testy. 

Opravdu hrozně moc by potřeboval najít domov, kde by mohl dožít milován. Trhá nám srdce, když vidíme, jak k nám běží pro podrbání nebo nějakou dobrůtku; jak by nejraději byl s člověkem celý den, ale tu možnost mu nemůžeme nabídnout.

Hledá domov v bytě či domku se zahradou - nutno ale bez schodů, ideálně v přízemí. Ke spokojenosti mu stačí pohodlné místečko na spaní, plná miska jídla a člověk, který na něj bude mluvit, sem tam ho pohladí. Není rád sám, stačí mu vědět, že někde jste a víte o něm.. pak je spokojený. Moc prosíme, nenechte ho na stará kolena samotného v kotci. Opravdu neuvěřitelně strádá, trpí samotou a ať se snažíme sebevíc, nedokážeme mu nahradit milující rodinu, co s ním bude většinu času.

Je očkovaný, čipovaný a rád s Vámi půjde na krátkou procházku po okolí. Nejlépe si sednout někam na lavičku, kde si bude moci čichat kolem a vnímat Váš hlas. Miluje společnost, tak mu ji, dopřejme.

Pro více informací či domluvení si návštěvy našeho útulku, volejte na tel. číslo 602 144 145.

Více na : https://dog-planet.cz/psi-k-adopci/