Konference Ochrana zvířat a welfare 2014 v Brně

Místo konání: Veterinární a farmaceutická univerzita Brno
Kontakt: spolecnikprozivot@vfu.cz
Termín: 9.10.2014

Čas: 9:45

Konference Ochrana zvířat a welfare 2014 v Brně

Již 21. ročník odborné konference s mezinárodní účastí na téma Ochrana zvířat a welfare 2014 se uskuteční ve čtvrtek 9.října 2014 na brněnské Veterinární a farmaceutické univerzitě. Pořadateli jsou Fakulta veterinární hygieny a ekologie, dále Státní veterinární správa ČR a Ministerstvo zemědělství.

Na letošní konferenci se bude mluvit, mimo jiné, o legislativních možnostech stanovení minimálních standardů pro chov a obchodování se zájmovými zvířaty a tudíž lepší kontrolu i postih nezodpovědných chovatelů a jejich "množíren", o případech hromadění zvířat u nás i v zahraničí, a své praktické zkušenosti s ošetřováním týraných zvířat se podělí MVDr. Jan Nytra, zakladatel Nadace na pomoc zvířatům. Jedna z odborných přednášek bude rovněž zaměřena na faktory ovlivňující dobu pobytu zvířat v českých útulcích.

Konference je dále zaměřena na aktuální otázky ochrany a welfare hospodářských zvířat, zájmových zvířat, pokusných zvířat a volně žijících zvířat včetně zvířat v zoologických zahradách a handicapovaných zvířat. Konference je určena pro pracovníky státních orgánů ochrany zvířat, veterinární praxe, chovatelské praxe, univerzit, výzkumných ústavů, zoologických zahrad a další zájemce o danou problematiku tzn. i pro veřejnost.

Konference se koná 9. října v aule (budova č. 29) Veterinární a farmaceutické univerzity Brno, účast na ní je bez poplatku.

Přiložené soubory

Program konference  (PDF 237 kB)