Vyšehradský voříšek 2020

Místo konání: Letní scéna Vyšehrad, Praha 2
Kontakt: pr@vysehradskyvorisek.cz
Odkaz: www.vysehradskyvorisek.cz
Termín: 03.10.2020 - 03.10.2020

Čas: 9:00 - 17:30

Vítáni jsou adoptovaní pejsci z útulků, zachránění z množíren, ale i pejsci bez papírů, jejichž páníčci třeba až později zjistili, že skočili na špek. Přijít mohou nejen ti, kdo doma voříška mají a chtějí předvést, co všechno ho naučili. Vyšehradksé setkání je určeno všem milovníkům zvířat a především dětem, které touží po pejskovi, ale možná si nedovedou představit, co všechno péče o něj vyžaduje.

Zábavná psí přehlídka propaguje adopci psů z útulků. Diváky přesvědčí, že i voříšci jsou šikovní a dají se vychovat i vycvičit. Akce se přímo účastní psi z několika útulků, kteří jsou právě volní k adopci. Takže možná právě vám padne jeden takový chlupáč do oka a odejdete s ním domů. Vstupné na akci je dobrovolné – výtěžek bude rozdělen mezi zúčastněné útulky.

Ve výstavní části programu se předvádějí pejsci se svými páníčky i ti, kteří jsou volní k adopci v útulcích. Z vítězů výstavních kategorií pak vzejde ten, kdo získá titul Nejvoříškovatější voříšek. Doprovodné soutěže zahrnují vtipné disciplíny, z nichž nejoblíbenější je Piškotový slalom. Pejsek musí co nejrychleji přiběhnout ke svému pánovi, ovšem mezi nimi leží pole plné lákavých piškotů. V soutěži Podoba pán a pes si lidé i jejich čtyřnozí parťáci oblékají zábavné kostýmy. Samo publikum hlasuje o Útulkového šviháka. Poplatek za soutěžící psy je 300 Kč.

Doprovodný program nabídne workshopy, ukázky psích sportů a psích záchranářů, infostánky i prodejní stánky a samozřejmě občerstvení.

Novinkou 9. ročníku Vyšehradského voříška bude Relaxační zóna Zylkene, kde si páníčci se svými pejsky mohou oddychnout od festivalového ruchu, natáhnout se do beanbagu či na deku a využít rady veterinární poradny.