Vytrvalostní zkouška - AD

Místo konání: Chomutov
Kontakt: kristyna.pribylova@gmail.com
Termín: 7.4.2018

Čas: 11:00

Dne 7.4.2018 pořádáme v Chomutově, ve spolupráci s Boxerklubem (ÚP Děčín) vytrvalostní zkoušku Boxerklubu. Rozhodčí Miroslav Roškota.

Mohou se zúčastnit i psi bez PP a není potřeba ani žádné potvrzení od ČMKU.
Minimální věk psa je 12 měsíců.

S sebou: PP, očkovací průkaz, obojek/kšíry, vodítko, kolo/koloběžku/tenisky.

Tato zkouška podává důkaz o tom, že pes je schopen vydržet určitou tělesnou námahu, aniž by se na něm projevily známky větší únavy. Při tělesných poměrech psa takový důkaz může poskytnout běh, který způsobuje zvýšenou námahu vnitřních orgánů (zvláště oběhového systému a plic) a pohybového aparátu. Projeví se však i některé povahové vlastnosti (např. temperament a tvrdost). Bezproblémové absolvování této zkoušky je důkazem toho, že pes je zdravý a disponuje požadovanými vlastnostmi.

Maximální časový limit pro absolvování trati je tři hodiny. Pes je upoután na dostatečně dlouhém vodítku a pohybuje se vedle běžícího psovoda vlevo, nebo na pravé straně jízdního kola. (Není přípustné vést psa na levé straně jízdního kola). Trať je dlouhá 20 km. Po absolvování 8 km je vsunuta přestávka 15 minut, po dalších 7 km je další přestávka 20 minut. Poslední úsek je dlouhý 5 km. Během přestávek je dána možnost psu se nenuceně pohybovat. Silně unavené nebo poraněné jedince je rozhodčí povinen ze zkoušky odvolat. Rozhodčí doprovází psovody na dopravním prostředku.Po skončení běhu, nejdříve však po 20 minutách, rozhodčí prověří ochotu psa k práci. K tomuto je postačující ovladatelnost psa na vodítku - např. dle ZM bez výstřelu. Toto ověřování může provádět i více psů najednou.

Minimální počet psů je 5, maximálně pak 25. Přihlášky zasílejte prosím na email: kristyna.pribylova@gmail.com

Facebooková událost