Marco

Pohlaví

Pes

Věk

5 let

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 5 Icon: Střední (31-60 cm)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Hnědá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Dogpoint o.p.s
Evidenční číslo: 11024

Podrobný popis

Marco je asi pětiletý belgický ovčák malinois.Váží 30 kg. Na toto plemeno je to velmi klidný pes. K lidem je přátelský, nemá problém s důvěrou ani k lidem, které vidí poprvé. Je kontaktní - rád se o člověka opře celou vahou a nechá se drbat. Cizí lidi si přiběhne očuchat a prozkoumat. Při nutné manipulaci se neprojevuje vůči lidem negativně, spíše jen ztuhne a čeká.

Miluje klidné procházky, které si s ním jako majitel velmi užijete. Na vodítku chodí krásně. Zatím se neprojevuje jako lovec (nemá tendence přehnaně řešit zvěř), ale nevíme, jak by reagoval na kočky či jiná domácí zvířata. Z hraček miluje balónky. Ostatní hračky, nebo klacky či šišky ho příliš nezajímají. Je čistotný a myslíme si, že by zvládl jak pobyt v bytě, tak i v domě se zahrádkou. Z povelů umí ,,sedni" a ,,lehni", ale na člověka reaguje a za palmsky není problém naučit ho spoustu dalších věcí, je dobře motivovatelný.

Není to pes vhodný na sport nebo na větší fyzickou zátěž. A to z důvodu jeho hendikepu v podobě chybějícího nosného prstu na přední noze - díky nerovnoměrnému zatěžování prstů po zátěži kulhá, než si zase odpočine. Co mu ale perfektně jde, tak to je čuchání a vyhledávání - nejen, že ho to baví, ale dokáže s klidem a precizností dohledat třeba balónek. Bude to spíš psí společník - má moc rád přítomnost člověka.

Bude vhodný spíše jako jedináček, s jinými samci se úplně nesnese, s fenami by bylo nutné vztah předem ozkoušet.