Olina

Pohlaví

Fena

Věk

8 let

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Fena 8 Icon: Střední (31-60 cm)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Žlutá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Dogpoint o.p.s
Evidenční číslo: 115019

Podrobný popis

Olina je asi šestiletá kříženka šarpeje a jezevčíka. Je to menší pes, kolem 12 kg.

Bojínek a asociálek. Bude potřebovat někoho, kdo si s její psychikou poradí.

Zpočátku je z nových lidí a nového prostředí vyděšená - bude se snažit někam utéct, zalézt, nebýt s nikým a ničím v kontaktu. Její aklimatizace na nové prostředí je pomalejší, neočekávejte tedy pokrok v řádech dní, ale po našich současných zkušenostech spíše v řádu 3-4 týdnů. Olinka není primárně agresivní, pokud může, spíše se zdekuje pryč, nebo zmrzne. I když na nové podněty může reagovat pouštěním hrůzy. Je to prostě pejsek, který si z minulosti nese nějaké to trauma. Nebude to šampion na sport, ani výcvik, ale bude to ten typ pejska, který bude parťák na procházky (našlape toho dost! :) a pak na odpočinek na gauč k televizi.

Když už se s Olinkou seznámíte a vznikne tam alespoň trochu důvěry, pak nemá problém s manipulací (ani na veterině). Nezvládá dosud výzvu o kontakt ze strany člověka - volání, lákání, sáhnutí z pohybu.

Nezvládá pobyt o samotě uvnitř - hyperventiluje, ječí. Pokud ale je v přítomnosti dalšího (vyrovnaného) psa, pak je mnohem klidnější. Pokud je ale vypuštěna na dvoreček, vydrží si tam sama dělat svoje věci úplně v klidu. Obecně je venku ráda. K nevyrovnanému psovi ji nedoporučujeme. Nedporučujeme ji ani do početnějších domácností. Ideální by pro ni byla domácnost o jednom, maximálně dovu členech.

OLINKA JE NYNÍ V DOMÁCÍ PÉČI V ROŽDALOVICÍCH (okr. Nymburk) nikoli přímo v útulku.