ELIJÁŠEK - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

5 let

Velikost

Malý (do 30 cm)
Icon: Pes 5 Icon: Malý (do 30 cm)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Červená
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Russell Rescue, z. s.

Podrobný popis

Žádáme zájemce, aby netelefonovali, ale přečetli si napřed CELÝ INZERÁT, včetně PODMÍNEK ADOPCE. Děkujeme. :-)

Elijášek je zhruba tři až čtyři roky starý kříženec jorkšírka, který k nám přicestoval z kauzy Vražné. K nám přijel coby malé, vychrtlé a otřesně smradlavé nic, které se krčilo v rohu klece a odmítalo jakýkoliv kontakt. V původním bydlišti býval bit, strašili ho boucháním a byl ostatními psy napadán. 

Eliášek už u nás strávil půl roku. Za tu dobu jsme dali dohromady zejména jeho fyzický stav. Po příjezdu k nám musel být oholen a absolvoval nesčetně léčebných koupelí. A až se mu ze špíny nemocná kůže zahojila, obrostl nám v krásně huňatého medvídka. Před pár dny nám z něj psí kadeřnice udělala krásného fešáka a my bychom mu rádi konečně našli nějakého hodného páníčka či paničku. 

Psychika Eliáška ještě není stoprocentní. Na nás domácí si velmi rychle zvykl a adaptoval se na pobyt v čisté domácnosti. Cizí lidé ho ale stále trochu děsí a potřebuje si je okoukat, aby se přišel pomazlit. Noví pánečci musí tedy počítat s tím, že ze Elim budou jezdit na opakované seznamovací návštěvy.  Elijáškovi hledáme především velmi klidnou domácnost. Ideálně bez dětí, případně děti starší (cca 15+), které se budou umět k takovému pejskovi chovat. Elijášek by klidně mohl dělat společnost člověku či páru, který čerstvě vyrazil do důchodu a hledá parťáka na procházky a ocásek do kuchyně. Společnost kočičky bychom neviděli jako problém, hodné fenečky také ne. Nicméně měla by být kastrovaná. 

Elijáškovi hledáme bydlení výhradně v bytě. Venku dokáže vylézt do prakticky jakékoliv výšky a pokud by měl možnost, prostě by utekl. Což při jeho velikosti není problém ani myší dírou. 

Elijášek odejde do adopce odčervený, odblešený, kompletně očkovaný, čipovaný s vlastním petpasem a již také kastrovaný.

 

O adopci budeme jednat VÝHRADNĚ SE ZÁJEMCI, kteří si PROSTUDUJÍ DOKUMENT PODMÍNKY ADOPCE - http://russell-rescue.cz/podminky/ a budou JEDNAT DLE POKYNŮ, které jsou v něm uvedené. Pište prosím výhradně email, dle podmínek adopce. Z časových důvodů telefony nezvedáme, na zprávy neodpovídáme. Děkujeme za pochopení.