OLÍ

Pohlaví

Pes

Věk

4 roky

Velikost

Malý (do 30 cm)
Icon: Pes 4 Icon: Malý (do 30 cm)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Bílá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Útulek Dogsy, z.s.
Přijď mě
vyvenčit
Akutní
adopce

Podrobný popis

věk: 4 roky (*1.3.2020)
pes kastrovaný

Střapatý krasavec Olík s typickou teriéří povahou. Akční , temperamentní , trochu svérázný psík.  Není to tedy žádný gaučák, jak by si člověk mohl na první pohled myslet podle jeho vzhledu, ale je to pejsek, ze kterého energie srší a je vždy připraven vyrazit vstříc novým zážitkům.
Při správném zacházení je poslušný a má respekt. Miluje procházky , výlety, rád cestuje. Jiné psy si vybírá , záleží na prvním kontaktu, někdy dřív jedná, než přemýšlí. Proto potřebuje člověka, který dokáže lehce předvídat a číst mimiku psa.
Zejména na vodítku, pokud se mu jiný pejsek nezamlouvá, klidně se ožene směrem za sebe a moc nevnímá, kdo nebo co za ním zrovna je.
Z tohoto důvodu nedoporučujeme k malinkým dětem, i když s dětmi v kontaktu býval a byl k nim v pohodě, raději spíše k odrostlejším, kteří také budou vědět, jak s Olím zacházet.
S fenkamu vychází dobře , je vůči nim submisivní. Zvládá i kočky, pokud před ním neutíkají.
Doma vydrží sám, neničí , neštěká. Nejvíc je spokojený ve společnosti svého člověka, kterého doprovází na každém jeho kroku. Je to správný parťák do nepohody, je tvárný , jen k sobě potřebuje toho správného páníčka.
Olí bude šťastný v domku se zahrádkou s přístupem dovnitř, ale nepohrdne ani bydlením v bytě, pokud se s ním bude často chodit ven na dlouhé procházky.
Olík má možná z  minulosti špatnou zkušenost s muži,u nás některé muže miluje, některé rád nemá. Vše vyzkoušíme u nás, jak si s Olím sednete.
Pokud máte zájem, aby byl Olí vás životní parťák, vyplňte nám prosím dotazník - https://www.doksy.biz/dogsy/ a my vás budeme zpětně kontaktovat.
A zároveň prosíme o přečtení podmínek adopce: https://www.utulekdogsy.cz/adopce/informace-k-adopci/