OLÍ

Pohlaví

Pes

Věk

2 roky

Velikost

Malý (do 30 cm)
Icon: Pes 2 Icon: Malý (do 30 cm)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Bílá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Útulek Dogsy, z.s.

Podrobný popis

Olí

- kříženec teriéra
- nar. 1.3.2020 ( 2 roky )
- pes
- malý 10 kg

Střapatý krasavec Olí je mladý pejsek zachráněný z nevyhovujících podmínek.
Je to malinký, veselý pejsek, vždy pozitivně naladěný, s typickou povahou teriéra. Není to tedy žádný gaučák, jak by si člověk mohl na první pohled myslet podle jeho vzhledu, ale je to pejsek, ze kterého energie srší a je vždy připraven vyrazit vstříc novým zážitkům.
Olí miluje lidi, procházky a pamlsky. Bez problému ujde i větší výlet. Vodítko zvládá bez problémů, lidskou manipulaci také. Pamlsky miluje tak moc, že do něj padají jak do nějaké popelnice. Díky tomu se bude skvěle učit novým povelům.
Olí má jednu jedinou chybu - strach z ostatních pejsků. Nevíme, co si zažil v minulosti, ale projevuje se u něj strachová agrese. Potkávání psů na větší vzdálenost zvládne na vodítku bez problému a v klidu odejde, ale na pejsky, kteří se více přiblíží, se může ohnat a stejně tak se v té chvíli může ohnat i na vodítko, na kterém je připnutý. V té chvíli má prostě zatměno před očima jako typický teriér.
Proto mu hledáme zkušenějšího člověka, který Olímu vrátí ztracenou sebedůvěru, bude ho učit postupné a správné socializaci s jinými pejsky.
Olí bude šťastný v domku se zahrádkou s přístupem dovnitř, ale nepohrdne ani bydlením v bytě, pokud se s ním bude často chodit ven na dlouhé procházky. Nedoporučujeme ho ale do ruchu velkoměsta, kde se cizí psi potkávají na úzkých chodnících či v úzkých chodbách paneláků.
K odrostlejším dětem Olí může, to bude skvělým kamarádem na páchání různých lumpáren, ale děti musí vědět, jak s Olím zacházet při potkávání jiných psů.
Olího u nás čeká ještě operace pately, pak bude kompletně připravený jít do nového domova.
Pokud chcete Olího poznat osobně, napište nám něco o sobě na whatsapp na číslo 777 239 237