Betty - adoptována - našla domov

Pohlaví

Fena

Věk

13 let

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Fena 13 Icon: Střední (31-60 cm)
Německý ovčák
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Hnědá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Místo nálezu: Nečín
Region: Středočeský
Datum nálezu: 30.05.2022
Akt. umístění: Psí útulek Dobříš

Podrobný popis

Bety je nabídnuta k adopci. Za plotem umí velmi dobře hlídat, po seznámení je ale k lidem velmi přátelská (s opatrností u dětí), na psy na vodítku většinou reaguje štěkáním, pokud je ale pes klidný a vyrovnaný, většinou s ním nemá problém. Byla zvyklá žít v domě i na zahradě, je čistotná, nic nelikviduje. Má moc ráda lidskou přítomnost, hračky, na svůj věk je poměrně dost aktivní (a až zhubne bude určitě ještě více :))
----------------
Od majitele a ošetřujícího veterináře (naposledy tam byla 2020) jsme se dozvěděli, že fenka se jmenuje Bety, je jí necelých11 let. Očkování má propadlé, to samozřejmě zajistíme, měla přerostlé drápy, ty už má ostříhané (při ošetření byla naprosto bezproblémová, nechá s sebou manipulovat bez známek agrese), jinak je kromě nadváhy (řešíme) a drobných útvarů na mléčných lištách (doporučená kastrace proběhne jakmile to bude možné) v pořádku. V průběhu týdne se snad už rozhodne, jak to s Bety bude nadále, prozatím to ale vypadá, že majitel už si ji zpátky nevezme a bude tedy nabídnuta k adopci.
---------
30.5.2022 jsme byli požádáni PČR o součinnost při odchytu fenky NO v průběhu policejního zásahu v RD v Nečíni. Majitel byl odvezen do nemocnice a fenku jsme si po odchytu převezli k nám do útulku. Nemáme k ní ale bohužel žádné informace (zkusíme zjistit na veterině, kam s ní majitel snad docházel). Doufáme, že se po zotavení majitele bude moci vrátit zpět domů. Pokud ale někdo z místních zná alespoň její jméno (a ideálně i věk, případně zdravotní stav, zda např. bere nějaké léky apod.), ozvěte se nám prosím na tel.č. 724 077 264