Freddie - k adopci

Pohlaví

Pes

Věk

9 let

Velikost

Velký (61 cm a více)
Icon: Pes 9 Icon: Velký (61 cm a více)
Německý ovčák
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Černá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Místo nálezu: Plzeň
Region: Středočeský
Datum nálezu: 06.01.2021
Akt. umístění: Psí útulek Dobříš

Podrobný popis

Bohužel Arlett a Freddiemu nevyšla rozjednaná společná adopce. O Arlett máme několik zájemkyň, mohla by odejít hned, ale po tom co prožili, chceme ještě zkusit, zda se nenajde někdo, kdo by si je vzal oba dva, moc prosíme o sdílení. Arlett je zdravá, doléčujeme ještě chronický a bývalou majitelkou zanedbaný zánět v uších, Freddie má bohužel arytmii a nejspíše doživotně bude brát lék Cardisure (momentálně chodí 1x za 14 dní na kontroly a je tady šance, že se dávkování - nyní má 3 prášky na den - ještě upraví) vzhledem k obrovskému zájmu, který kauza Ovčáků z Malesic vyvolala a velké materiální i finanční pomoci, nabízíme novému majiteli Freddieho proplacení tohoto léku minimálně na rok dopředu.

-----------------

Arlett a Freddie pocházejí z opravdu otřesných podmínek - na místě bylo přes 20 psů, několik mrtvých, řada psů má hnijící zranění, všichni vyhublí, žízniví, různě poranění... Arlett, Freddie a další, kteří přežili, měli štěstí v neštěstí, teď už je o ně postaráno. Dle krevních rozborů mají oba anémii, dále byl zjištěn šelest na srdci, který se bude dovyšetřovat, Freddie má ošklivě pokousaný a hnisající čenich a nohu, oba mají silné záněty v uších a jsou extrémně podvyživení... Vypadá to, že by ale vše měli zvládnout a dostat se z toho. Arlett je 7 let, Freddiemu je 9 let. Po uzdravení bychom je chtěli co nejrychleji dát do nových domovů (mohou jít spolu - tomu bychom dali přednost, i každý zvlášť), pokud tedy zvažujete pořízení psího parťáka a zalíbili se vám/chcete jim pomoci, můžete je u nás navštívit už teď. Prošli si peklem a přežili to, zkusme pro ně najít někoho, kdo jim ukáže, že lidé nejsou jenom bezcitní a zlí.

Pokud chcete pomoci s péčí o tyto i další pejsky, budeme rádi za jakoukoliv finanční částku na transparentní účet: 2701424059/2010