Mates - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

2 roky

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 2 Icon: Střední (31-60 cm)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Žlutá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Útulek Dogsy, z.s.

Podrobný popis

Mates je asi 14. měsíční kříženec ovčáka. Jeho majitel se  ho vzdal z důvodu stěhování. V jeho původní rodině byl zvyklý žít venku, byt jako štěně ničil. K dětem je hodný, avšak je velmi aktivní a mohlo by se tedy stát, že menší dítě omylem porazí. Neublížil by ale cíleně. V dočasném domově je zvyklý na domácí kočky (i venkovního kocoura). Reaguje na ně dobře. Když však vidí venku cizí kočku, projevuje velký zájem, těžko říci, zda by lovil nebo si chce pouze hrát. Na nová domácí zvířata si zkrátka musí zvyknout jako každý pes. V dočasném domově se též volně pohybuje mezi kozly, buď si jich vůbec nevšímá, nebo je vyzývá ke hře. Problémem jsou však malá zvířata jako jsou zakrslí králici a podobně. Vyštěkává je, tlapkou bouchá do klecí atd. Zde je tedy třeba opatrnost.

Povahově je Mates velmi aktivní, milý pes, který miluje lidi. Vhodný by byl k domu se zahradou, pro lidi, kteří rádi chodí, běhají nebo jezdí na kole. Vzhledem k tomu, že je to mladý pes, potřebuje pohyb. Z povelů umí sedni. Za pamlsek je ale ochotný se učit cokoli. Se psy a fenkami vychází perfektně, ať jsou nebo nejsou kastrovaní. Rád s nimi běhá a hraje si. Vzhledem k jeho aktivitě a tomu, že žil 14 měsíců bez valné výchovy, je třeba počítat s tím, že se Mates musí všemu ještě učit. Jeho výcvik ale bude - s ohledem na jeho „žravost“ a geny ovčáka - rychlý. Je to rozhodně chytrý pes.

V případě zájmu o jeho adopci kontaktujte dočaskářku Veroniku Křimskou (tel. číslo 702 028 646, v pracovní dny ideálně po 16cté hodině).