KAPRFÍLD - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

3 roky

Velikost

Malý (do 30 cm)
Icon: Pes 3 Icon: Malý (do 30 cm)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Černá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Místo nálezu: Kojetín
Region: Olomoucký
Akt. umístění: Russell Rescue, z. s.

Podrobný popis

Pan Kapinko, hebký jako mechový polštářek, nohatý jako Štaflík, černý jako noc. Bázlivý, ale mazlivý. Lekavý, ale přátelský... Kapinek si ve svém dosavadním životě nezažil moc dobrého. V září 2016 byl zachráněn z domu hrůzy v Kojetíně - z otřesné množírny psů. Jméno Kaprfíld dostal po panu Cooperfieldovi - kouzelníkovi, který vždy a odevšad dokázal zmizet. Pan Kapinko bylpes, který v tom baráku nešel chytit. Nahánělo ho spousta lidí, spousta lidí ho už tak tak chytla. Až tam prostě zůstal sám nechycený a hlavně nekrmený. Tři dny hladovky způsobily, že povolil v pozornosti a byl lapen. Vzápětí se díky svým Kaprfíldovským schopnostem vykouzlil pryč z kotce a opět utekl. Následovala další hladovka a konečně i definitivni odchyt a zavření do klece. Leč tohle byla smrtelná urážka pana Kapinka - tak se nechat chytit! Mnoho dní lehával v kleci a na člověka zíral pohledem, kterým by mohl vraždit. Odchytem se v něm však časem hodně věcí zlomilo a pan Kapinko přišel na to, že lidi jsou vlastně hrozně fajn, že mají ruce, které hladí, ruce, které plní misku. 

Ke svému člověku je velmi přátelský a mazlivý, i když mu chvíli trvá, než si zvykne. U nás žije už více jak dva měsíce v domě. Je čistotný, čůrat chodí zásadně ven, je neštěkavý, ale je nezbytně nutné, aby v nepřítomnosti majitele bydlel v kleci. Jinak je schopný obrátit barák vzhůru nohama. :-D Tady se možná někteří zájemci zaseknou a řeknou si proboha, to bych nemohl mít psa v kleci! Je však třeba si uvědomit jednu zásadní věc - pokud se nenajde nikdo, kdo by byl ochotný to s panem Kapinkem takto vyzkoušet, bude chudák odsouzen k doživotí v útulku. A to si přece nezaslouží! Jde opravdu jen po dobu nezbytně nutnou - v době nepřítomnosti majitelů. A je to hlavně pro jeho bezpečí (a klidné nervy majitelů - poslední rodina ho vrátila proto, že jim v jejich nepřítomnosti zničil polstrování dveří :-( ).

 

Kapinko je cca rok až dva starý, je kompletně očkovaný, několikrát odčervený i doblešený a čipovaný, kastrovaný.

V případě zájmu o adopci některého svěřence nás prosím kontaktujte dle pokynů v dokumentu PODMÍNKY ADOPCE, který visí v levém menu na stránce www.russell-rescue.cz . Ve výběru zájemců upřednostníme ty, kteří si dokument prostudují a budou jednat dle něj. Není to nic náročného. :-) 

Adopční poplatek ve výši 1.000,- Kč bude použit na péči o naše další svěřence.

NEPODPORUJEME MNOŽENÍ PSŮ BEZ PRŮKAZU PŮVODU A NAŠI SVĚŘENCI NEJSOU K DISPOZICI K DALŠÍMU CHOVU !

NA ANONYMNÍ EMAILY ČI SMSKY S ŽÁDOSTÍ O ZAVOLÁNÍ NAZPĚT NEREAGUJEME ! UVĚDOMTE SI PROSÍM, ŽE NEPRODÁVÁME ROHLÍKY, ALE HLEDÁME NOVÉ RODINY PRO PEJSKY, NA KTERÝCH NÁM VELMI ZÁLEŽÍ !