Týraný pejsek?

advokátní koncipientka
Ústí nad Labem
předchozí | další

Dobrý den, miinulý týden jsme v Praze-Radonicích přebírali pejska-štěně křížence jezevčíka a zakrslého knírače od paní jménem Irena(víc se nepředstavila).Za štěně jsme jí zaplatili,ppeníze přijala a pejska,kterému bylo 6 měsíců jsme odvezli domů.Pejsek vykazuje známky neuvěřitelného strachu,k lidem je až nepřátelský a vždy,když se snaží se k němu někdo ppřiblížit,se počůrá strachy..,v 6-ti měsících neslyší na jméno a na vodítku chodit neumí,je absolutně zanedbaný ve všech směrech.Když jsem kontaktovala bývalou majitelku s prosbou,aby sdělila,co se pejskovi stalo,že tak reaguje,psala mi ve 3hodiny ráno,že si pro něj jede a chce ho ihned zpět.Prosím,znáte tu osobu někdo?Dle jejího sdělení má 4 pejsky a jestli to vypadá takto,tak opravdu chudáčci.Paní mi neustále vyhrožuje,že nás dá do televize,pokud jí pejska nevrátíme,ale již je týden u nás,kdy už na jméno slyší,hraje si s námi a i když je stále nedůvěřivý,již se nepočůrává a přibližuje se k nám.Má někdo radu, co s tím?

Dobrý den,

předpokládám, že jste s paní kupní smlouvu neuzavřeli písemně. Nicméně k uzavření kupní smlouvy došlo, když jste jí dali peníze a pejska jste převzali. Paní tak na vrácení už žádný nárok nemá.

Bohužel je smutné, že podle toho co píšete, nejspíš nedošlo k předání štěněte v místě jejího bydliště, kam by pak bylo velice snadné poslat kontrolu z veterinární správy. Ve Vašem případě bych tak zkusila dále pátrat po tom, o koho šlo, kde paní bydlí apod. Nezná ji někdo v okolí? Zkuste sociální sítě. Jak jste se dozvěděli o nabídce pejska? Paní inzeruje? Kde? Má nějaký profil s více podrobnostmi?

Přeju Vám, ať je pejsek co nejrychleji v duševní i fyzické pohodě a prosím tímto všechny zájemce o štěňátka, aby vždy nakupovali jen od ověřených chovatelů!
  • 4. 3. 2019  08:55
  • Andrea Jelínková
předchozí | další