Prosím o radu

advokátní koncipientka
Ústí nad Labem
předchozí | další

a poradit...stručně popišu...mame pejska,od babičky,došlo k úrazu a zlomil si packu,vyhledali jsme pohotovost kde mi doktorka sdělila,ze si tam pejska nechají do dalšího dne,kdy přijde chirurg a určí postup léčby.O den později volala doktorka ze operace bude stát 13 tisíc,na to jsem ji rekla ze tolik penez nemám,at mu to zafixujou a najdeme jiného lékaře,na to mi za par minut vokál sám chirurg,ze operace je nutná,ze muzu zaplatit na dvakrát,v citovém rozpoložení jsem souhlasila.
Pi příchodu přítele domu jsem mu rekla o situaci ,nacoz se rozcilil a nesouhlasí.Pisu tedy zprávu ze bohužel si to nemůžeme dovolit,odpoved byla,ze pes je již po operaci.
Nyní je to už 14 dni,nechtějí psa vydat,opakovaně jim píší,ze psa chceme,ale vážně takovou částku najednou nemám,at mi dovolí to postupně platit,to ale nechtějí a celou vět předali advokatovi,kdy mi včera přišel dopis o zaplacení 15429 do 9.12.2020,jinak věc dávají k soudu.
Dodávám,ze pes není u nás hlášeny ani čipovany,prosím o radu jak dal.Posilam vám

Dobrý den,

ohledně zadržení pejska, tam se domnívám a i v souladu s občanským zákoníkem a dosavadní judikaturou uvádím, že lékař postupuje protiprávně a můžete se bránit žalobou na vydání věci. Zadržení je v zásadním rozporu se zájmy zvířete.
Co se týče zaplacení za operaci, tam je samozřejmě Vaše povinnost dána. Doporučuji s lékařem uzavřít dohodu o uznání dluhu, splátkový kalendář, podepsat mu směnku apod. Zaplatit alespoň část, zálohu a dohodnout se na úhradě zbytku dluhu. Pokud byl dluh navýšen následným zadržením pejska, poté se můžete zpětně bránit a vyžadovat tyto náklady navíc zpět a rovněž podat žalobu za způsobení duševní újmy z důvodu neoprávněného zadržení zvířete.
  • 12. 1. 2021  10:13
  • Andrea Jelínková
předchozí | další