Pes a dite

trenér psů v Psí škole Cituška
Brno
trenér psů ve
Výcvik psů Praha – Adam Holeksa
předchozí | další

Dobry den, moc prosim o radu. Mame 9 let foxika, ktery si v zivote prosel nepeknym, nez se dostal k nam. Naucila jsem se ho zvladat a je nasim milackem. Problem nastal, kdyz jsme si prinesli miminko. Po navratu z porodnice jsem se nejprve privitala s nim, pak jsme ho seznamili s malou tak, ze jsme ji daly na zem v autosedacce. A tehdy to zacalo. Zacal silej. Je hrozne zbrkly, velmi intenzivni, mam strach, ze by ji mohl ublizit. Prvnich 14 dni bylo hroznych, ale uz jsme se trochu szili. Dokud je mala v klidu, pes je taky v klidu, ale jakmile zacne plakat, smat se, nebo se jinak projevovat, opet zacina silenstvi - knuci, skace, snazi se k ni vsemozne dostat. To same se deje, kdyz malou zvedam napr. z postylky. Zacinam byt zoufala, nechci si predstavit, co bude, az mala bude lezt. Pes nema nic zakazaneho, nemel nikdy, takze muze do postele, na gauc... Neomezuji ho ani ted. Neni agresivni, ale prijde mi, ze nevi, co se deje, proto se tak projevuje. Stresuje ho takova situace. A ja Vas moc prosim, poradite mi, jak psa uklidnit, ze se nic nedeje? Hladim ho, ukazuju mu, ze je mala v poradku, kdyz na danou situaci nahodou reaguje v klidu, odmenim pamlskem. Muj pes je mi velmi blizky a tizi mne, ze nejsem schopna situaci zvladnout. Ale jsem si jista, ze by male ublizil. Kdyz ji polozim na zem, jde po ni hned packama, tak ho stahnu, reknu ne, ale jako kdyby me ani nevnimal. Knuci, pozoruje pouze malou a ja nejsem schopna upoutat jeho pozornost pamlskem ani oblibenou hrackou. Proste stoji, knuci, trepe se. Poradite, prosim? Predem velice dekuji za odpoved.

Dobrý den,
špatně už je ten fakt, že pes nemá nastavené mantinely, jak sama píšete, nemá žádné omezení, všechno a všude může.
Sám mám nyní skoro dvouleté děcko, takže vím, jak je miminko křehké a jak je celá situace náročná.
A proto bych vám doporučil pořídit psovi klec. Nevnímejte to jako něco negativního, naopak. Pes potřebuje mít své místo, kde má klid od vás a i vy klid od něj. Dejte mu do ní pelíšek a začněte mu dávat krmení jen a pouze do té klece. Začněte nejdříve tak, že ji necháte otevřenou a dáte mu tam misku s jídlem, zavřete ho a zase otevřete. Aby věděl, že klec znamená jídlo, ne hned nutně zavření. Dávejte ho tam třeba i na noc.
Budete mít tak jistotu, že když dítě bude ležet na zemi či pak začne lézt, nedojde k žádnému neštěstí. Zavření v kleci mu pak kompenzujte větší a delší procházkou, házejte mu balonek nebo co má rád.

S pozdravem,
Adam Holeksa
  • 7. 8. 2020  09:51
  • Adam Holeksa
předchozí | další