Štěkání a venčení

trenér psů v Psí škole Cituška
Brno
trenér psů ve
Výcvik psů Praha – Adam Holeksa
předchozí | další

Dobrý den, pořídili jsme si 7 měsíční štěně anglického bulteriera, který vyrustal na statku a my ho vzali do paneláku ve městě. Pes se v bytě chová sebejistě, ale venku se bojí a nechce chodit na vodítku, pořád se drží za mnou a nebo se zapře a nechce jit, když vidí jineho psa nebo človeka, tak se zarazí a pozoruje, nejde s ním hnout a vůbec nereaguje, ocas má většinou stažený. Přitom na zvířata a lidi je zvyklí. Dale má doma klec do které přes den běha a také v ní jí, ale večer když ho do ní zavřeme a zhasneme, tak pořád štěká.Štěká hlavně, když slyší zvuky z okolí. První den doma to vůbec nedělal, jen ho rušily určité zvuky z televize, kuchyně a okolí.

Dobrý den,
asi jste si v podstatě odpověděla v první větě sama. Statek kde je zvyklý běhat volně je opravdu něco jiného, než město.
Musíte ho postupně zvykat a socializovat. Vy jste páníčci, takže že nechce chodit na vodítku neexistuje. Zabavte ho něčím ať nemá čas přemýšlet nad okolím. Odveďte jeho pozornost pamlskem, hračkou, balonkem, čímkoliv co ho zaujme, co má rád. Co nejvíce s ním choďte ven, mezi lidi, mezi ostatní psy. Každý den několikrát. Však si zvykne.

S pozdravem,
Adam Holeksa
  • 17. 2. 2020  09:58
  • Adam Holeksa
předchozí | další