problém - lidi a kakání - pes

trenér psů v Psí škole Cituška
Brno
trenér psů ve
Výcvik psů Praha – Adam Holeksa
předchozí | další

Dobrý den,

mám stafordšírského bulteriéra. Starý je 11 měsíců, základní povely zná a je poslušný, sedni, lehni, místo, ke mě, zůstaň, čekej. Nicméně mám problém s lidmi. Jezdím s ním obden každý den vlakem 4 hodiny. Strašně mě trápí, že důvěřuje lidem, nechá se od každého mazlit, lehne si na záda a nechá se škrábat, hladit. Pokud by k němu přišel sám člověk a začal ho hladit, nevadilo by mi to. Co mě strašně trápí a štve, že pes to sám vyžaduje - říká si o to. Stačí pouze oční kontakt na psa z cestujících a pes si ihned myslí, že ho pán/paní chce mazlit, hladit, takže mě začne nesmírně tahat. Sleduje takto nastupující a vystupující lidi, táhne mě za každým kdo pouze projde. Zkrátka si myslí, že každý člověk ho chce mazlit i když se na něj pouze podívá. Pohled = mrskání ocasem a tahání k tomu člověku i když se jedná pouze o pohled. Zkrátka je to moc přehnané, chci, aby lidem tolik nedůvěřoval, netáhl za nimi, pokud sám člověk nepřijde a nezeptá, jestli si ho může pohladit. Jezdím 4 hodiny vlakem a když mi táhne za každým kdo sedí i o 2 sedačky přede mnou a pes na něj vidí, myslím, že mi po 4 hodinách upadne ruka a moje nervy dojdou. Taky mě štve, že neví, kde má kakat. Doma se nevyčůrá ani nevykaká, ale když jdu koupit jízdenku, klidně se vykaká na nádraží. Přijde mi, že ví, že doma nemůže, že může venku, ale již nerozezná, že nemůže taky venku všude. Chtěl bych, aby kakal a čůral pouze v trávě, ne že všude venku. Jak ho to odnaučit a naučit ho to správně? Do kolika měsíců se psem lze pracovat nebo to jde i když je pes starší?

Předem děkuji, Otakar Nový

Dobrý den,
v 11 měsících je pes ještě "štěně" a je tedy normální, že si chce hrát.
Toto je otázkou poslušnosti. Pokud budete mít zvládnutou poslušnost, pes vás nebude tahat. Pokaždé, když vás zatáhne, střihněte mu jednu přes čumák. Udělejte to tak pokaždé a ono ho to po čase přestane bavit a pochopí, že to nesmí dělat. Musíte být důsledný.
Co se týká venčení, tak psa dostatečně vyvenčete, než si jdete koupit lístek. Pokud i přesto vykoná potřebu uvnitř, musíte mu vynadat, aby věděl, že tohle nesmí. Se psem lze pracovat v každém věku. Ale čím dříve, tím je to snazší.

S pozdravem,
Adam Holeksa
  • 20. 11. 2019  12:05
  • Adam Holeksa
předchozí | další