Zaútočil na malé dítě

trenér psů v Psí škole Cituška
Brno
trenér psů ve
Výcvik psů Praha – Adam Holeksa
předchozí | další

Dobrý den,
Prichazim s dotazem na mého 2 leteho krizeneho Jacka Russella, Kenedyho.
Vzali jsme ho s přítelem od pana, který ho měl do 7mesicu, choval ho na zahradě společně s jeho dvěma sestrami. Nebyl nijak naučený fungovat.
S námi se toho hodně naučil, i když třeba nemáme 100% zavolání a určitě se máme ještě co učit.
Mám dvě malé sestřičky, jedné je 6 let a druhé 12 let. Na obě byl vždycky pritulny, kamarsdsky ( což je ostatně na všechny, i na psi).
Ta menší sestřička ho hodně tahá, mazli, obyma apod. Před par měsíci, když u nás malá sestřička spala, tak se stalo, ze na ni zavrcel, když ho chtela obejmout.
Nechytla jsem ho u toho a pak když jsem tam seděla a čekala, jestli něco udělá, nic už neudelal. Pak byl zase úplně hodný a v klidu.
Po měsíci cca u nás zase spala a zase se stalo, že na ni zavrcel, když jsem tam nebyla. Dostal vynadano, ale nejspíš si to nespojil.
Teď ho hlídala Mamka se sestrickou cca 4 dny. Po těch 4 dnech malou kousnul do tváře. Netekla ji naštěstí krev, ale měla to nateklé. Mamka prý u toho byla a malá prý nic nedělala, čím by ho rozzlobila. Mamka mu prý vynadala.
Mám takový dojem, jakoby to po těch par hodinách až dnech hraní s ni nevydržel a měl toho plné kecky. Jenže stejně podle mého názoru si tohle pes nesmí dovolit. Navíc se to jednoznačně stupňuje a teď už se ho sní bojím nechat samotného.
Kdyz se to stalo po druhé, snažili jsme se prijit na to, čím to je. Hodně ho mazlim, je to moje miminko, ale když je s nama sestřička, tak on musí být ten, co poslouchá a nemazlim ho tak, jako když jsme spolu doma. Mysleli jsme si, ze to je díky tomu, ze si přijde odstrčený nebo tak. Jenže teď jsem tam vůbec nebyla. :-(
Za par let určitě plánujeme rodinu. Vůbec nevíme, co teď s přítelem dělat. Dá se to nějak ovlivnit?
Udělali jsme někde chybu ve výchově my ? Nebo to má proste nějakým způsobem v sobě ? Děkujeme moc za rady!
Hezky den, Daniela

Dobrý den,

v první řadě by jste si měli uvědomit, že pes není hračka, ale zvíře!
Pes není od toho, aby ho tahali malé děti. Vám by se to také nejspíš nelíbilo a po 4 dnech by jste toho měla plné kecky.
Stejně jako psi, tak i děti musí vědět, kde jsou hranice.
Dle vašeho popisu si nemyslím, že by byl pes nějak prvoplánově agresivní.
S přítelem nemusíte mít vůbec obavu mít rodinu. Jen nesmíte dovolit, aby díte po psovi lezlo. Každý musí mít své klidné místo. Pes musí mít místo, kam si bude moct zalézt a být tam v klidu. Například klec, kde ho nebudou obtěžovat žádné děti.

S pozdravem,
Adam Holeksa
  • 4. 9. 2019  11:01
  • Adam Holeksa
předchozí | další