Co s ním? :-(

trenér psů v Psí škole Cituška
Brno
trenér psů ve
Výcvik psů Praha – Adam Holeksa
předchozí | další

Dobrý den
Před několika lety mi zemřel otec a byl to páníček tehdy 2 letého křížence ( husky a zlatak )minimálně rok byl ve "výchově" u zhroucené mamky když byl táta již na tom špatně. Jakmile zemřel tak jsem ve svých 25 letech začal nemovitost rekonstruovat i nadále chodil do práce, staral se o mámu a i o psíka. No staral, topil jsem se v tom a nějak to patlal. Vždy jsem se snažil k němu být hodný i když po pár útěcích, desítkách tisíc na škodách na materiálu apod. to nešlo vždy snadno, občas i dostal na což nejsem hrdý ale stalo se, po několika letech jsem vzdal rekonstrukci a kvůli psíkovi se mi nepodařilo sehnat byt. Následně byl vykastrován a naplnil jsem jeho život pohodou, starostí a péčí, chápu že to neměl jednoduché. Následně jsem se odstěhoval k nové přítelkyni. Zde jsou dva nekonfliktní psíci a dokáží spolu být půl dne na zahradě a žádný problém, ale můj hafan na sebe strhává neustále pozornost a apo měsíci se chová jako by mu to tu patřilo. Všichni jsou na něj hodní a hrají si sním ( aport celý den není pro něj problém ) ale jakmile není chvilku po jeho nudí se tak ničí dveře, když přijde další rodinný pes je schopný útočit i když nezkousne, když si s ním někdo nehraje pouští balóny pod plotem cizím lidem což láká nežádoucí zájem, chová se pořád jako štěně. má za sebou již i jeden útěk ale rychle se vrátil. Je po kastraci ale nijak zvlášť ho to neovlivnilo. Tresty které používám je uzavření na chodbě a slovní vysvětlení co udělal špatně ( stejně mi asi nerozumí ) ale věnoval jsme mu přes 8 let snahy aby byl spokojený a mám pocit že dělá "naschvály" a že jde o boj s větrnými mlýny. Naučil jsem se jej milovat ale už mě vážně nebaví řešit neustále dokola jeho průsery, když nějaký udělá a přijde adekvátní "trest" udělá něco dalšího. Jsem už unavený. Je nějaká možnost výcviku 10 ti letého křížence? Nebo něco?
děkuji

Dobrý den,

výcvik je samozřejmě možný. Pořiďte si na zahradu kotec/klec do bytu. V době, kdy nejste doma, bude pes zavřený a neudělá žádný průser.
Neznamená to ale, že psa zavřete a tím to zhaslo. Musíte se mu samozřejmě věnovat každý den, po příchodu z práce. Nechat ho pořádně vyběhat.

S pozdravem,
Adam Holeksa
trenerpsu.cz
  • 9. 7. 2019  11:48
  • Adam Holeksa
předchozí | další