problémy s česáním

trenér psů v Psí škole Cituška
Brno
trenér psů ve
Výcvik psů Praha – Adam Holeksa
předchozí | další

Dobrý den.
Mám roční fenku labutěnky bez PP.Je to milá,hodná fenečka,doma má sklony k tvrdohlavosti,venku a v cizím prostředí poslouchá na slovo.Mám ji od miminka,vlastně mi ji prodali páníčci z důvodu odjezdu na dovolenou již v 6 ti týdnech.Myslím,že ji brzký odstav poznamenal,je to taková křehká fenečka,třasořitka.Ale k problému.Po koupání,při kterém tedy trpí a pokňukává,se nenechá vyčesat.Nikdy jsem jí neublížila,přesto nechápu.Jen vidí hřeben,už zaleze a je schopná nevylézt několik hodin.Když ji vezmu do náruče a hřebenem se jen přiblížím,začne tak strašně křičet,jako bych jí párala zaživa.Nemá tendence útočit,ale strašně brečí a snaží se utéct.Pak se dokáže schovávat třeba i dva dny.A to je na mne fixovaná,pusinkuje,spí se mnou v posteli.Neřešila bych to,ale už vypadá jak bezďák,jako bych ji našla u popelnic.Nevíte,jak na ni?Už mne napadlo ji dát něco na uklidnění,zkrátka nevím.Děkuji za odpověď,Barboříková

Dobrý den,

v první řadě bych vás chtěl upozornit, že dle zákona smí být štěně od feny odebráno nejdříve po 50ti dnech. Řádný chovatel by si toho měl být vědom. K tomu, že jste si pořídila psa bez PP se nebudu vyjadřovat.
Fenku musíte naučit, že hřeben není nepřítel. Nechávejte ho volně položený na zemi, aby viděla, že se jí nic neděje. Odměňujte jí za to, že k němu třeba přijde a čuchne. Hřebenem jí přejíždějte po těle, ale nečešte.
Pokud chcete fenku mít ihned krásnou, dejte jí do salonu.

S pozdravem,
Adam Holeksa
trenerpsu.cz
  • 9. 7. 2019  11:43
  • Adam Holeksa
předchozí | další