Bojácné štěně

trenér psů v Psí škole Cituška
Brno
trenér psů ve
Výcvik psů Praha – Adam Holeksa
předchozí | další

Dobrý den, o víkendu jsme si přivezli štěně anglického kokršpaněla. Na domov a zahradu si zvykl velmi rychle, ale pokud s ním chci jít na krátkou procházku, nechce jít. Nechce se vzdálit od domova. Všimla jsem si, že když ho poponesu tak, aby měl dům z dohledu, jde, ale je přikrčený a nesvůj, neustále mě kontroluje, zdali jsem u něj a ani se ode mě moc nevzdálí. Chodíme na stejná místa a řekla bych, že je to pomalu lepší, ale někdy mi připadá opravdu hodně vystrašený a procházky si moc neužívá. Také se stalo, že na něj vyjeli dva pejsci, zdálky na něj štěkali a on strachy utekl. Byl od nich 10 metrů, nepřišli ani blíž, jen štěkali zdálky.
Jak mu mám dodat sebejistotu při procházkách? Sháním mu kamarády na hraní, pojedeme na výlet na jiná místa, aby zažil něco nového, půjdeme také do města, aby si zvykl na ruch...
2. 12. mu budou 4 měsíce.

Dobrý den,
zvykat ho na různá místa a situace. Berte si ven pamlsky, klidně i uvařené netučné maso a procházku venku mu tím zpříjemňujte. Musí si zvyknout na okolní ruch, buďte trpěliví. Určitě bych ho ale venku nepoponášela. Nalákejte ho na něco zajímavého, ať jde sám.

S pozdravem,
Adam Holeksa
  • 9. 1. 2023  13:35
  • Adam Holeksa
předchozí | další