Agresivita psa

trenér psů v Psí škole Cituška
Brno
trenér psů ve
Výcvik psů Praha – Adam Holeksa
předchozí | další

Dobrý den,
prosím o radu. Mám psa stafordšírského bulteriéra. Pravidelně s ním chodím na cvičák, kde jsou maximálně 4 psi a nikdy jsme neměli výrazným problém se socializací, ale nyní se dostal do kolektivu asi 12 psů, kteří byli na volno a i když si ho nevšímali on po nich vyjížděl a chtěl se prát. Prosím jak těmto konfliktům zabránit. Já ho měla na vodítku a na stahovacím obojku, ale v tu chvíli na mě absolutně nereagoval a stále se snažil útočit. Tím jak byl na vodítku pak po něm ostatní psi začali útočit a já vůbec nevěděla co dělat.

Děkuji

Dobrý den,
kolektiv dvanácti společně na volno pobíhajících psů si o nějaký konflikt přímo řiká :) Pokud máte psa - samce, je pravděpodobné, že se bude chtít s ostatními psi - samci poměřovat, potažmo prát. Navíc jak byl na vodítku, měl pocit, že nemůže utéct, že se nemůže bráti, a jak jste ho více a více stahovala, více a více se on chtěl bránit...
Tady bych vám doporučil aby jste na socializaci nijak netlačili, váš pes mohl pohlavně dospět (nevím jak je starý), ale jak řikám, je to běžné chování.
Pořiďte si košík, potažmo elektronický obojek a svou poslušnost dotáhněte tak, aby přivolání a ovladatelnost psa byla 100%. S tím by vám na cvičáku měli pomoct. Pokud ne, najděte si nějakého soukromého trenéra, který má zkušenosti a se psem vám pomůže.

S pozdravem,
Adam Hoeksa
  • 31. 10. 2022  10:27
  • Adam Holeksa
předchozí | další